Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

W Pułtusku wyszkolono kierowników działań ratowniczych

. 11:48, 22.11.2021 Aktualizacja: 01:41, 04.10.2025
Skomentuj Do tej chwili wypełniali polecenia i rozkazy dowódców... (zdjęcie: KPPSP) Do tej chwili wypełniali polecenia i rozkazy dowódców... (zdjęcie: KPPSP)

W dniach 13 - 21 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odbyło się "Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Celem szkolenia było przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP.

Egzamin końcowy przeprowadzono 21 listopada 2021 roku. Do szkolenia zostało zakwalifikowanych 20 strażaków ratowników OSP z terenu powiatu pułtuskiego z czego 18 strażaków zakończyło kurs z wynikiem pozytywnym.

Zastępca Komendanta Powiatowego mł. bryg. Jacek Skurzyński, zwrócił się z apelem do strażaków, którzy od teraz będą pełnili funkcję dowódcy, aby zmienili swoje dotychczasowe nastawienie i zaczęli spoglądać z innej perspektywy na udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Do tej chwili wypełniali polecenia i rozkazy dowódców. Teraz to na nich będzie spoczywać odpowiedzialność za podległych im strażaków, muszą zadbać o ich bezpieczeństwo, podejmować odpowiedzialne decyzje i pamiętać o bieżącym przekazywaniu informacji do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pułtusku.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pułtusku - mł. bryg. Jacek Skurzyński pogratulował absolwentom uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu i dokonał wręczenia zaświadczeń w asyście Dowódcy JRG PSP w Pułtusku - st. kpt. Konrada Chrzanowskiego.

Informacja KP PSP w Pułtusku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Sprawdź, gdzie będą tworzyć się korki

Czy wiadomo kiedy obwodnica zostanie oddana do użytku chociaż w formie tranzytowej, bez węzłów? Słyszałem info że pod koniec grudnia może się to udać. Ma ktoś jakieś informację?

tranzytowiec

11:00, 2025-11-05

Nowa oferta pracy w Pułtusku, urząd szuka fachowca

To szansa dla zacnego grona znawców drogownictwa. Ciekawe ilu internetowych specjalistów zechce przyczynić się do poprawy dróg i złoży aplikację. Czy tylko ograniczą się do potoku miłych słów. Trzymajmy kciuki

Z pewnoscia

09:40, 2025-11-05

"To tykająca bomba!" Wąska droga jak przelotówka

A jeszcze dzień czy dwa temu podniecony, jak jehowy na widok domofonu, wójt z Obrytego opowiadał, jak to było wszystko zaplanowane, że przez Bartodzieje przewidział objazd, w przypadku remontu drogi do Pułtuska. Przeżywacie ten remont, jakby, co najmniej autostradę budowali. Normalna sprawa, że co jakiś czas są remonty, tak było z mostkiem w Pniewie, tak jest obecnie w też Rząśniku. Kwestia dyscyplinowania wykonawcy, żeby skończył jak najszybciej, bo jak się jakimś cudem dostrzeże robotnika na budowie, to albo oparty o szpadel je kanapkę, abo coś ogląda w telefonie.

Kierownik betoniarki

08:00, 2025-11-05

"To tykająca bomba!" Wąska droga jak przelotówka

Żądamy natychmiastowego zaprzestania jazdy zestwom Gargala Transport!!!!Non stop jeżdżą jego składy i niszczą drogę,chyba,że kierowcy ślepi i nie widzą tonażu!!!!Jeździjcie przez Wyszków,go.. nas obchodzi,że tedy najkrócej do Obrytego!!!

Adam

23:57, 2025-11-04

0%