Zamknij

W Pułtusku wyszkolono kierowników działań ratowniczych

11:48, 22.11.2021 | .
Skomentuj Do tej chwili wypełniali polecenia i rozkazy dowódców... (zdjęcie: KPPSP)
REKLAMA

W dniach 13 - 21 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku odbyło się "Szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Celem szkolenia było przygotowanie członków Ochotniczych Straży Pożarnych do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym z umiejętnością dokonywania oceny sytuacji i podejmowania decyzji w działaniach ratowniczych oraz prowadzenia szkoleń kształcących nawyki i umiejętności w OSP.

Egzamin końcowy przeprowadzono 21 listopada 2021 roku. Do szkolenia zostało zakwalifikowanych 20 strażaków ratowników OSP z terenu powiatu pułtuskiego z czego 18 strażaków zakończyło kurs z wynikiem pozytywnym.

Zastępca Komendanta Powiatowego mł. bryg. Jacek Skurzyński, zwrócił się z apelem do strażaków, którzy od teraz będą pełnili funkcję dowódcy, aby zmienili swoje dotychczasowe nastawienie i zaczęli spoglądać z innej perspektywy na udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Do tej chwili wypełniali polecenia i rozkazy dowódców. Teraz to na nich będzie spoczywać odpowiedzialność za podległych im strażaków, muszą zadbać o ich bezpieczeństwo, podejmować odpowiedzialne decyzje i pamiętać o bieżącym przekazywaniu informacji do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pułtusku.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pułtusku - mł. bryg. Jacek Skurzyński pogratulował absolwentom uzyskania pozytywnego wyniku z egzaminu i dokonał wręczenia zaświadczeń w asyście Dowódcy JRG PSP w Pułtusku - st. kpt. Konrada Chrzanowskiego.

Informacja KP PSP w Pułtusku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%