Wypadki drogowe i zdarzenia w Pułtusku, kronika strażacka Pułtuska i powiatu pułtuskiego. - wpu24.pl

Zamknij

Dodaj komentarz

Nielegalny hazard w Pułtusku. Policja zabezpieczyła automaty i 12 tys. zł

Oficer prasowy KPP Oficer prasowy KPP 14:30, 24.06.2026 Aktualizacja: 14:30, 24.06.2026
1 Nielegalny hazard w Pułtusku. Policja zabezpieczyła automaty i 12 tys. zł Nielegalny hazard w Pułtusku.

Pułtuscy policjanci uderzyli w punkt, w którym według ustaleń mogły być prowadzone nielegalne gry hazardowe. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się na miejscu. W lokalu zabezpieczono pięć automatów do gier, 12 tysięcy złotych w gotówce oraz inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli do jednego z lokalnych punktów usługowych po wcześniejszym rozpoznaniu sprawy. Jak się okazało, urządzenia były włączone i gotowe do użytku. Cóż, klasyka gatunku: „punkt usługowy”, tylko usługa najwyraźniej bardzo zainteresowała policję.

Zabezpieczone automaty trafią teraz do dalszych czynności procesowych. Sprawa będzie wyjaśniana pod kątem urządzania gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom.

Grożą wysokie kary

Policja przypomina, że za organizowanie nielegalnego hazardu grożą poważne konsekwencje. W grę wchodzi:

  • kara pozbawienia wolności do 3 lat,
  • kara finansowa w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

W tym przypadku, przy pięciu zabezpieczonych urządzeniach, potencjalna kara finansowa może więc sięgnąć nawet 500 tys. zł. Matematyka bywa bezlitosna, zwłaszcza kiedy liczy ją państwo.

Funkcjonariusze podkreślają również, że odpowiedzialność może ponieść nie tylko właściciel maszyn, ale także osoba wynajmująca lokal, w którym prowadzony jest nielegalny hazard.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

CzulCzul

0 0

A to nie bylo tak jak zawsze, że wjazd robi UCS a nasi komandosi spod krawężnika pilnują i asystują?

20:11, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%