Zamknij

Na sygnale

Wypadki, wydarzenia i interwencje policji, straży miejskiej i straży pożarnej

Wypompowali wodę z jedynego tunelu drogowego w całym powiecie

14:01, 11.01.2021 | St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP
Skomentuj Fot. OSP Świercze
REKLAMA

W dniach 04.01.2021 r. – 10.01.2021 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach.

4 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Kacice(5 ratowników) usunęły skutki kolizji drogowej samochodu osobowego z łosiem na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Jeżewo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wtargnięcie łosia na jezdnię.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Domosław gm. Winnica. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

5 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w miejscowości Pniewo gm. Zatory. Przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

Jeden zastęp z OSP Grabówiec i jeden zastęp z OSP Pułtusk (łącznie 13 ratowników) wypompowały wodę z zalanej drogi gminnej w Pułtusku przy ul. Sosnowej. Przyczyną zdarzenia były długotrwałe opady deszczu.

6 stycznia

Jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) wypompował wodę z zalanego tunelu pod torami kolejowymi w miejscowości Bylice gm. Świercze. Przyczyną zdarzenia były długotrwałe opady deszczu.

7 stycznia

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (7 ratowników) pomogły Policji w ewakuacji dzieci oraz personelu z przedszkola „Faustynka” w Pułtusku na ul. Piaskowej gdzie istniało zagrożenie związane z podłożeniem ładunku wybuchowego. Policja sprawdziła pomieszczenia przedszkola - zagrożenia nie stwierdzono. Dzieci wraz z personelem powróciły do dalszych zajęć.

Pięć zastępów z JRG Pułtusk (10 strażaków) ugasiły pożar budynku mieszkalnego w Pułtusku przy ul. Ogrodowej. Właściciel budynku w raz z dwójką małych dzieci opuścił budynek przed przybyciem Straży Pożarnej, nie doznali żadnych obrażeń. Przypuszczalną przyczyną pożar było zwarcie instalacji elektrycznej.

8 stycznia

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Lipa gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia jedna osoba (kobieta -kierowca samochodu osobowego) została poszkodowana. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa podczas zmiany pasa ruchu.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej samochodu osobowego w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej. Osób poszkodowanych nie odnotowano. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe.

9 stycznia

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Obryte. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, którym pomocy medycznej udzielili strażacy, następnie przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość.

10 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) został zadysponowany do zadymienia w opuszczonej hali w miejscowości Kacice gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie ma żadnego pożaru, alarm okazał się fałszywy.

(St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz