Zamknij

No i się zaczęło...

16:21, 06.04.2021 | St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 29.03.2021 r. – 04.04.2021 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 31 zdarzeniach.

30 marca

Jeden zastęp z OSP Pułtusk (2 ratowników) został zadysponowany do pomocy starszemu mężczyźnie w celu dotarcia do NZOZ „ESKULAP” w Pokrzywnicy przy ulicy Przemysłowej na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do Przychodni i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

31 marca

Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 strażaków) ugasiły pożar pozostałości roślinnych na polu w miejscowości Dzierżenin gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

1 kwietnia

Jeden zastęp z OSP Trzciniec (2 ratowników) został zadysponowany do pomocy starszej kobiecie w celu dotarcia do Przychodni Gajda Med w Pułtusku przy ul. 3-go Maja na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali kobietę do Przychodni i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

2 kwietnia

Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na poboczu drogi wojewódzkiej w miejscowości Gładczyn gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z OSP Szyszki (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na poboczu drogi powiatowej w miejscowości Słończewo gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z OSP Gzy (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na poboczu drogi gminnej w miejscowości Ołdaki gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

3 kwietnia

Ze względu na długi czas dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) zostały zadysponowane do nieprzytomnego mężczyzny bez oddechu w miejscowości Świeszewo gm. Świercze. Na miejscu ratownicy zastali nieprzytomnego mężczyznę bez funkcji życiowych. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego odstąpił od udzielania pomocy medycznej, stwierdzając zgon mężczyzny.

4 kwietnia

Dwukrotnie zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) gasił pożar śmietników kontenerowych w Pułtusku przy ul. Al. Wojska Polskiego.

Jeden zastęp z OSP Przewodowo (5 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego przy cmentarzu parafialnym w miejscowości Przewodowo gm. Gzy.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w pobliżu rzeki Narew w Pułtusku przy ul. Im. 1 Pułtuskiego Batalionu Saperów. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 strażaków) ugasiły pożar rżyska o pow. ok. 0,70 ha w pobliżu lasu w miejscowości Mystkówiec Kalinówka gm. Zatory.. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 

 

W analizowanym okresie jednostki Straży Pożarnej z terenu powiatu Pułtuskiego 19 razy dysponowane były do rozwożenia środków ochrony indywidualnej dla miejscowej ludności.

(St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%