Zamknij

Znaleźli portfel z kartą płatniczą i nią bezprawnie płacili

10:31, 21.04.2021 | mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu pułtuskiego. Policjanci z posterunku w Pokrzywnicy rozpoznali mężczyzn i zatrzymali ich kilka godzin po zdarzeniu.

Kilka dni temu dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia portfela, w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty oraz karta płatnicza. Ponadto z karty bankomatowej wykonane były transakcje zbliżeniowe. Pokrzywdzony powiadomił, że zgubił, bądź zostawił portfel z całą zawartością na stacji. Kilka godzin później otrzymał wiadomość, że jego kartą płatniczą zostały wykonane cztery transakcje zbliżeniowe na łączną kwotę 150 zł na tej samej stacji paliw.

Będący na miejscu funkcjonariusze po obejrzeniu nagrania z monitoringu ustalili, że złodziejami są dwaj mężczyźni z powiatu pułtuskiego. Kilka godzin po zdarzeniu patrolując stacje paliw, mundurowi z Posterunku Policji w Pokrzywnicy, rozpoznali mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg i zatrzymali ich.

35- i 53-letni mieszkańcy powiatu pułtuskiego nie spodziewali się, że po tak krótkim czasie namierzy ich Policja. Mężczyźni wskazali miejsce, pozbycia się portfela z dokumentami, a kartę płatniczą wyrzucili. W trakcie czynności, policjanci ustalili, że złodzieje próbowali zapłacić kartą również na innej stacji, ale transakcja została odrzucona. Rabusie w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do systemu bankowego. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Chrońmy swoją tożsamość!

Złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia.

Kradzież albo zgubienie dokumentów tożsamości lub karty płatniczej to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby uniknąć problemów, skradziony dokument należy jak najszybciej zastrzec. Wystarczy zgłosić dokument w jednym z banków.

(mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%