Zamknij

Dane druhów OSP wyciekły do sieci. RCB chce im pomóc

07:34, 01.05.2021 | KG PSP
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Do sieci internetowej wyciekły dane osobowe m.in. policjantów, strażaków PSP i OSP. A to może pozwolić przestępcom np. wyłudzać kredyty bankowe! W naszym powiecie ten problem dotyczy 17 osób.

W związku z potencjalnym incydentem naruszenia ochrony danych osobowych (ujawnienie w sieci 20 kwietnia danych osobowych ponad 20 tys. funkcjonariuszy i pracowników rządowych, w tym funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów ochotniczych straży pożarnych) informujemy, że Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi dochodzenie w powyższej sprawie.

Jeżeli prowadzone czynności potwierdzą, że dane osobowe faktycznie są we władaniu osób nieuprawnionych oraz istnieje realne ryzyko ich użycia, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w celu zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków, zadeklarowało wykupienie funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i druhom ochotniczych straży pożarnych usługę Alertu BIK.

Alert BIK to płatna usługa, która SMS-em i e-mailem powiadamia, gdy w BIK pojawią się informacje o próbie kredytu na wskazane dane. System powiadamia również, kiedy ktoś będzie sprawdzał wskazaną osobę w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki temu posiadacz Alertu dowie się np., że ktoś chce wyłudzić abonament komórkowy lub zawiera umowę.

(KG PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Andrzej Kanigowski Andrzej Kanigowski

1 1

Wszędzie komunikaty o ochronie danych osobowych i co to za ochrona? 19:39, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacoJaco

0 0

Tylko druch i milicjant zasluzyl na usluge powiadamiajaca o probie wyludzenia?A podatnik ma tylko z dusza na ramieniu czuwac,czy zalozyl maseczke i niech kazdy bierze na niego kredyty,brawo Panstwo Pis. 22:56, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%