Zamknij

Kolejne automaty ujawnione przez mazowiecką KAS

13:19, 21.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w czerwcu 84 nielegalne urządzenia do gier hazardowych.

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zlokalizowali w czerwcu kolejne punkty, w których ujawnili nielegalne automaty do gier. Przeprowadzone przez nich eksperymenty na tych urządzeniach oraz zeznania świadków potwierdziły, że gry prowadzone są o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawierają element losowości.

Podczas tylko jednej z czerwcowych kontroli przeprowadzonej w powiecie płockim, funkcjonariusze zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych, środki pieniężne oraz marihuanę i sterydy anaboliczne. W wyniku kolejnych działań na terenie m.in. Pruszkowa, Gostynina, Otwocka i Warszawy mazowiecka KAS ujawniła 76 nielegalnych automatów. W sprawie ujawnień zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.

Nielegalne punkty gier hazardowych działają najczęściej w lokalach pod fikcyjnymi nazwami firm usługowych, gastronomicznych i handlowych. Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie. Kara grozi również właścicielom lokali jak i samym graczom.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%