Między godziną 20 a 21. temperatura w mieście i okolicy oscylowała wokół 0,5 - 1 stopnia Celsjusza, ale to i tak za mało, aby mokry "puch" utrzymał się w naszej okolicy. Oczywiście pola wokół miasta już były białe, ale w Pułtusku trzeba było sporo się natrudzić, aby znaleźć białe ślady.
Za to poranek zastał nas w zgoła odmiennym krajobrazie - zaśnieżone drogi, drzewa, pola i łąki.
Jesień w 2023 roku i tak nas rozpieszczała – pogoda dotąd sprzyjała spacerom, a niektóre z drzew wciąż mogą pochwalić się złotymi, pomarańczowymi i brązowymi koronami.
Synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowała, że w nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie całkowite. Tylko na północy mogą się pojawić większe przejaśnienia. W całym kraju występować będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem.
W pasie od Pomorza, Warmii przez Mazowsze po Lubelszczyznę, będą to również okresami opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 3 do 6 cm. Śnieg będzie padał także w rejonach podgórskich oraz w górach.Temperatura minimalna wyniesie od minus 4 stopni Celsjusza na północy, ok. 0 stopni w centrum, do 3 na zachodzie kraju. Tam, gdzie temperatura spadnie poniżej zera, należy się spodziewać oblodzenia na mokrych od deszczu drogach oraz chodnikach.
W centrum kraju oraz w Wielkopolsce lokalnie mogą się pojawić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.
Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2023/2024, do której należy podchodzić z dystansem, pokazuje, że mocniejsze opady śniegu nastąpią dopiero w styczniu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz