Zamknij

Nadleśnictwo Pułtusk w programie "Zanocuj w lesie"

09:55, 04.05.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna majówka na pewno nie należała do udanych - oczywiście z przyczyn pogodowych. Ale nic straconego! - miłośnicy natury trzydniowe zaległości mogą nadrobić choćby w najbliższy weekend.

Nadleśnictwo Pułtusk przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Bushcraft to wiedza i umiejętności wykorzystywania naturalnych zasobów, które pozwalają przetrwać i żyć na łonie natury w zgodzie z otoczeniem.

Surwiwal - rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych

Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

W naszym Nadleśnictwie wyznaczono dwa miejsca do realizacji takiej aktywności - niestety obydwa w odległości ok. 40 km od Pułtuska. Zlokalizowano je w leśnictwach Kaszewiec i Jurgi przy drodze krajowej 60 Różan - Ostrów Mazowiecka.

Lokalizacja na mapie

Uwaga: jeśli nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu należy wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres [email protected] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: [email protected], tel. 600 945 618

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%