Zamknij

Książki historyczne - jakie warto przeczytać?

10.48, 28.11.2022 . Aktualizacja: 10.48, 28.11.2022
Skomentuj

Masz ochotę na powtórkę z lekcji historii? Książki, których akcja przenosi nas do zamierzchłych czasów pozwolą Ci spojrzeć na otaczający Cię świat z nieco innej perspektywy, dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości, ale i dać się porwać wartkiej fabule, zaskakującym zwrotom akcji i namiętnym romansom. Zobacz, po jakie tytuły warto sięgnąć!

 

Powrót do przeszłości, czyli książki historyczne

Książki historyczne to pozycje, w których rzeczywiste fakty, zdarzenia i postaci przeplatają się z kunsztownie zaprojektowaną, rządzoną zasadą prawdopodobieństwa, fikcją literacką. Na ich kartach współistnieje prawda historyczna i wytwory wyobraźni autorów, tworząc wciągający, nastrojowy świat, od którego trudno się oderwać.  

Dzięki książkom historycznym poznajemy historię "od środka". Zyskujemy więc zupełnie inny punkt widzenia i bez trudu dajemy wciągnąć się w wydarzenia mające miejsce dziesiątki, setki czy nawet tysiące lat temu. Poniżej przedstawiamy kilka tytułów, które musisz poznać bliżej, jeśli jesteś fanem czasów, które (dawno) minęły, większość z nich znajdziesz tutaj -https://woblink.com/katalog/ebooki/historia-k38.

 

Najlepsze książki historyczne

Książką, o której z pewnością w najbliższym czasie będzie głośno, jest "Na zachodzie bez zmian" - https://woblink.com/ebook/na-zachodzie-bez-zmian-erich-maria-remarque-264323uautorstwa Ericha Marii Remarque'a. Powieść powstała w XX wieku i już wtedy odniosła ogromny sukces, jednak jej ekranizacja, którą można zobaczyć na platformie Netflix, sprawiła że aktualnie tytuł ten przeżywa prawdziwy renesans. Książka opowiada o losach "straconego pokolenia", którego młodość przypadła na czasy pierwszej wojny światowej. Młodzi żołnierze, namawiani przez społeczeństwo do spełnienia patriotycznego obowiązku, ukazani są jako mięso armatnie, walczące w imię spraw wielkich ludzi, dla których nic nie znaczą. Książka ta odziera wojnę z wszelkiego romantyzmu i mitu, pokazuje jej najprawdziwsze, brutalne oblicze i prawdę, o której rzadko kto mówi. To książka obowiązkowa na liście każdego miłośnika historii wojennej! 

Norman Davies to autor, którego zna każdy miłośnik historii. Brytyjsko-polski pisarz ma na swoim koncie takie bestsellery jak "Zaginione królestwa" czy "Europa walczy". Tym razem chcielibyśmy polecić jedną z pozycji przybliżających czytelnikom historię Polski, a mianowicie "Mała Europa. Szkice polskie" - https://woblink.com/ebook/mala-europa-szkice-polskie-norman-davies-265254u. To zbiór zaktualizowanych tekstów Davisa, które mają na celu przedstawienie kluczowej roli, jaką odegrał nasz naród w ukształtowaniu Europy. To wnikliwy przegląd najważniejszych wydarzeń bogatej historii naszego kraju, które ukazują w soczewce minioną potęgę Polski. Tytuł zdecydowanie warty polecenia! 

Kolejną nietypową, ale zdecydowanie wartą uwagi, książką historyczną jest "21 lekcji na XXI wiek". Pozycja autorstwa Yuvala Noah Harariego to pokaźne tomiszcze będące zbiorem krótkich rozdziałów, przedstawiających nie tylko losy gatunku homo sapiens, ale i przypuszczenia na temat jego przyszłości. Autor z lekkością snuje na oczach czytelnika opowieść o dzisiejszym człowieku i o tym, co doprowadziło nas do momentu, w którym jesteśmy obecnie. To książka, która długo nie znikała z list najpopularniejszych tytułów - nie bez powodu! Inną wartą polecenia książką historyczną autorstwa pisarza jest "Sapiens. Od zwierząt do bogów" - kompleksowa historia człowieka, która sprawiła, że o Hararim usłyszał cały świat. 

Książki historyczne to najlepsze połączenie edukacji i rozrywki - i właśnie za to pokochały je miliony! Daj się porwać fabułom osadzonym w przeszłości lub prześledź dzieje opisane z kronikarską dokładnością, lub dziennikarską lekkością przez najlepszych współczesnych historyków. Z pewnością nie pożałujesz!


 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%