Pompy bocznokanałowe są używane w różnych zakładach w celu transportowania różnych substancji i materiałów. Czym charakteryzują się te urządzenia? Jak są one zbudowane? Jakie jest ich główne zastosowanie?
Pompa bocznokanałowa to rodzaj pompy, która wykorzystuje siłę odśrodkową do przenoszenia substancji lub materiałów, na przykład gazów, płynów lub przedmiotów.
Takie pompy określane są również jako dmuchawy podciśnieniowe albo przemysłowe generatory próżni ze względu na swój sposób pracy.
Pompa składa się z wirnika z licznymi łopatkami ułożonymi promieniście, które obracają się wokół centralnej komory. Gdy wirnik obraca się, substancja jest wciągana do kanału wlotowego i przyspieszana przez obracające się łopatki. Powoduje to wzrost ciśnienia danej substancji, która następnie wydostaje się przez kanał wylotowy.
Tym, co odróżnia pompę bocznokanałową od innych pomp, jest sposób jej pracy. Substancja w tego typu pompie jest wielokrotnie obracana przez wirnik, za każdym razem zwiększając ciśnienie. Dzięki temu pompa bocznokanałowa GAREN POST pozwala uzyskać wysokie ciśnienie przy niskich prędkościach przepływu.
Pompy bocznokanałowe są powszechnie stosowane w instalacjach i maszynach wymagających wykorzystania wysokich ciśnień, takich jak transport podciśnieniowy, uzdatnianie wody, procesy chemiczne czy systemy HVAC.
Są one zatem używane w różnych zakładach przemysłowych w trakcie procesów transportu bliskiego, w procesach napowietrzania, mieszania, fermentacji, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.
Korzystanie z pompy bocznokanałowej związane jest z wieloma korzyściami. Jakie zalety mają takie urządzenia?
Większa odporność na zatykanie – pompy te są mniej podatne na zatykanie niż inne typy pomp ze względu na efekt recyrkulacji.
Kompaktowa konstrukcja – mają one zwartą konstrukcję, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowań, w których przestrzeń jest ograniczona.
Niski poziom hałasu i wibracji – pompy bocznokanałowe nie wytwarzają znacznego hałasu oraz wibracji w trakcie pracy.
Samozasysające działanie – pompy bocznokanałowe są samozasysające, co oznacza, że mogą podnieść płyn z niższego poziomu na wyższy.
Wysoka wydajność – dzięki specjalnej konstrukcji pompy bocznokanałowe są bardzo wydajne. Mogą osiągnąć sprawność do 80%, co oznacza, że marnują mniej energii i są bardziej ekonomiczne w eksploatacji.
Wytrzymałość na wysokie ciśnienie – takie urządzenia mogą generować wysokie ciśnienie, dzięki czemu doskonale nadają się do zastosowań, w których wymagana jest wysoka wydajność. Mogą osiągać ciśnienie nawet ponad 500 barów.
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
No i ciekawe jaka bedzie wartość projektu po przetargach. Obstawiam w ciemno, ze kupa kasy będzie musiała być dołożona ze środków własnych
Blagier
02:08, 2025-05-23
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
Programy, strategie, plany. Każdego roku powstaja masy takich dokumentów i nic z tego nie wynika. Prawie wszystko co sie dzieje w mieście to jest decyzja ad hoc, bo "unia jeszcze daje to trzeba brać". Zero ładu i składu.
Blagier
02:06, 2025-05-23
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
Totalna degrengolada. Kolejka powstaje 7 lat, a nawet jednego metra torów nie ma. Wydatkują 31 mln zł i nadal nic nie przybędzie, a teraz jakieś zmurszałe śmierdzące piwnice,pytam kto to będzie zwiedzać, z muzeum zniknęło 95 procent zabytków które były tam w latach siedemdziesiątych. Reprodukcje i szmira historyczna jest do oglądania. Wstyd!!!
Edek
01:39, 2025-05-23
Za Pułtuskiem powstało energetyczne serce regionu!
Spokojnie,zaraz się znajdzie sąsiadeczki,która wysmaruje donos,że uczonej paniusi z rodzinka zapachy nie odpowiadają i żąda kontroli, oczywiście prosi o utajnienie danych z obawy o zemstę,także niema się co cieszyć.
Piotrek
21:40, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz