W zawodzie prawnika czy adwokata ogromne znaczenie mają słowa oraz ich interpretacja. Wypowiedziane lub zapisane zdania są jednocześnie zaczynem największych konfliktów między ludźmi. Poruszanie się w meandrach prawniczych znaczeń, pokazuje jak bardzo słowa bywają zawodne, nieuchwytne i trudne do jednoznacznego określenia. Spróbujmy więc zaufać temu, co swoją wartość opiera na… liczbie.
Dlaczego liczby a nie słowa?
Kwestię nakreśloną we wstępie postaramy się rozwinąć w dalszej części tekstu. Spróbujmy sobie teraz wyobrazić, że kupujemy kanapę z funkcją spania. Nie możemy jej dotknąć, ani zobaczyć – posługujemy się tylko opisami. I tu już pojawi się problem… Nawet jeśli określiliśmy w naszych marzeniach najlepszą sofę świata, to wybierzemy „wyjątkowo miękką” czy „ultra miękką”, a może „ciemną” albo „dość ciemną”? Zgodzimy się pewnie, że każdy z nas będzie miał zupełnie inną definicję stopnia sprężystości lub intensywności koloru. O wiele bardziej pomocne byłyby tutaj określenia zawierające liczbę. Jasność 30- i 40-procentową łatwo jest porównać.
Na co liczą Orły Prawa?
Orły Prawa to bezpłatny plebiscyt, w którym wybierani są najlepsi prawnicy, adwokaci oraz notariusze w całej Polsce. Klasyfikacji dokonuje się właśnie poprzez liczby, wyrażone na skali od 0 do 10. Nota ta powstaje poprzez podstawienie do wzoru na średnią ważoną ocen, z portali takich jak: Zumi, Panoramafirm, Cylex, Groupon, itp. Co roku, automatyczne oprogramowanie uruchamiane jest, by nie pominąć ani jednej z gwiazdek czy punktów, które firmom przyznają najczęściej ich klienci. W całym wzorze najwyższą wartość otrzymują portale, w których swoją opinię można wyrazić tylko raz poprzez w pełni zweryfikowane konto użytkownika. Te przedsiębiorstwa, którym uda się uzyskać wynik nie mniejszy niż 8 punktów zostają wpisane do zestawienia na stronie głównej plebiscytu (https://www.orlyprawa.pl/) na podstronie miasta prowadzenia przez nich działalności.
Podsumowanie
Orły Prawa to plebiscyt, który bazuje na wymiernym, liczbowym porównywaniu ze sobą firm. Każdy użytkownik sieci może dzięki temu sprawdzić kto jest najlepszym przedsiębiorcą z branży w ich mieście. Unikamy wówczas nieporozumień, wynikających z różnej interpretacji słowa pisanego.
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
No i ciekawe jaka bedzie wartość projektu po przetargach. Obstawiam w ciemno, ze kupa kasy będzie musiała być dołożona ze środków własnych
Blagier
02:08, 2025-05-23
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
Programy, strategie, plany. Każdego roku powstaja masy takich dokumentów i nic z tego nie wynika. Prawie wszystko co sie dzieje w mieście to jest decyzja ad hoc, bo "unia jeszcze daje to trzeba brać". Zero ładu i składu.
Blagier
02:06, 2025-05-23
Pułtusk dostał 5 milionów! Zobacz, co się zmieni?
Totalna degrengolada. Kolejka powstaje 7 lat, a nawet jednego metra torów nie ma. Wydatkują 31 mln zł i nadal nic nie przybędzie, a teraz jakieś zmurszałe śmierdzące piwnice,pytam kto to będzie zwiedzać, z muzeum zniknęło 95 procent zabytków które były tam w latach siedemdziesiątych. Reprodukcje i szmira historyczna jest do oglądania. Wstyd!!!
Edek
01:39, 2025-05-23
Za Pułtuskiem powstało energetyczne serce regionu!
Spokojnie,zaraz się znajdzie sąsiadeczki,która wysmaruje donos,że uczonej paniusi z rodzinka zapachy nie odpowiadają i żąda kontroli, oczywiście prosi o utajnienie danych z obawy o zemstę,także niema się co cieszyć.
Piotrek
21:40, 2025-05-22