Zamknij

Czy zioła mogą pomóc w leczeniu nadciśnienia?

10:43, 28.07.2022 .
Skomentuj

O nadciśnieniu mówi się obecnie coraz częściej w kontekście chorób cywilizacyjnych, bo coraz więcej ludzi mierzy się z nią. Czym jest nadciśnienie? Czy wymaga leczenia? I w jaki sposób pacjent może poprawić swój stan?

 

Czym jest nadciśnienie?

Ciśnienie tętnicze krwi jest jednym z elementów, jakie są poddawane ocenie przez lekarza podczas rutynowych badań. Często też sami pacjenci wyrywkowo dokonują pomiarów, gdy przypuszczają, że ich samopoczucie może mieć związek z ciśnieniem. Idealnie, jeśli mieści się ono w ustalonych granicach, jednak zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie nie jest dla pacjenta korzystne.

O nadciśnieniu mówi się wtedy, gdy u pacjenta stale obserwowany jest problem ze zbyt wysokim ciśnieniem. Podczas wysiłku ciśnienie może być czasowo wyższe i mieści się to w normach fizjologicznych. Problemem jest to, gdy ciśnienie także w spoczynku pozostaje podwyższone i jest to proces występujący ciągle. Stan ten wymaga konsultacji z lekarzem, który w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta podejmie decyzję o dalszym postępowaniu i włączeniu odpowiedniego leczenia.

Domowe sposoby na nadciśnienie

Konsultacja z lekarzem jest niezbędna, ale warto pamiętać również o sile, jaka drzemie w naturze. Wiele ziół i roślin można z powodzeniem wykorzystać, aby wspomagać tradycyjne leczenie. Czy wiesz jakie zioła na nadciśnienie możesz stosować?

Wygodne w stosowaniu są specjalnie skomponowane herbatki oraz soki. To czy wystarczą same zioła zależy w dużym stopniu od nasilenia problemu i zaawansowania choroby. W początkowym stadium często pozwalają one istotnie obniżyć ciśnienie, natomiast w zaawansowanej chorobie mogą wspierać farmakoterapię.

W preparatach na nadciśnienie pojawiają się różne propozycje wykorzystania ziół i owoców, ale często bazują one na jemiole. Jednak aby zaobserwować skuteczność jego działania konieczne jest dłuższe przyjmowanie preparatów. Dodatkowo podkreśla się także świetne działanie głogu. Zarówno kwiaty, jak i owoce, charakteryzują się wysokim poziomem flawonoidów. Co to oznacza w praktyce? Związki te działają rozkurczowo na mięśnie gładkie. Głóg wykazuje też właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%