Zamknij
REKLAMA

Izolacja cieplna - jak wybrać materiały budowlane

10:54, 29.07.2022 | .
Skomentuj

Market budowlany BAT powstał 30 lat temu stanowiąc niedużą, kaszubską firmę braci Bigus. Dzisiaj firma funkcjonuje jako sklep internetowy oraz rozbudowana sieć składów budowlanych. Dostępność materiałów budowlanych w autorskim sklepie online oraz w 14-stu oddziałach na Kaszubach zapewnia kompleksową obsługę klientów z całej Polski.

Dzięki dogłębnej znajomości rynku i nieustannemu rozwojowi skład budowlany oferuje szeroki asortyment produktów od ponad 2400 prestiżowych producentów. Znajdziesz wśród nich materiały budowlane do wznoszenia domu, wykończenia, remontu czy aranżacji otoczenia posesji. Nie brakuje też bogatej oferty izolacji cieplnej.

Izolacja termiczna - jak wybrać materiały budowlane?

Nieocieplony budynek latem zbyt łatwo się nagrzewa, a zimą szybko traci energię cieplną. Czy wiesz, że w okresie grzewczym straty mogą być nawet o 40-60% większe? Tym sposobem koszty ogrzania domu szybują w górę. Na szczęście jest na to sposób – skuteczna izolacja cieplna wysokiej jakości. Zastosowana w newralgicznych punktach budynków: fundamentach, na dachu, ścianach poprawia komfort życia i przynosi spore oszczędności. W jej roli najskuteczniej sprawdzają się: styropian, styrodur i wełna mineralna.

O skuteczności tych materiałów świadczy przede wszystkim wskaźnik przewodzenia ciepła – im jest niższy, tym materiał lepiej izoluje. Nie bez znaczenia pozostaje też grubość jego warstwy. Powinna być dostosowana do grubości i zdolności izolacyjnych elementów konstrukcji budynku. Dlatego w BAT znajdziesz produkty do izolacji cieplnej o różnych parametrach, abyś mógł bez trudu dopasować je do swojego domu. Zobacz, czym się wyróżniają poszczególne z nich.

Styropian właściwości zastosowanie

Zacznijmy od najpopularniejszego, czyli styropianu. Wybierając go, zyskujesz nie tylko dobrą izolację termiczną, ale też skuteczną ochronę przed wilgocią, pleśnią i grzybem.

Dzięki niewielkiej wadze i możliwości przycinania materiał zapewnia łatwe układanie w zasadzie na każdej powierzchni. Możesz go użyć do izolacji wszystkich elementów budynku murowanego lub drewnianego. Warto jednak zwrócić uwagę, że styropian przeznaczony na fasadę powinien być lekki i odporny na rozciąganie, a na podłogi – twardy i gęsty, aby lepiej poradził sobie z obciążeniami. Z tego powodu w markecie budowlanym BAT kupisz ten materiał o różnych parametrach przeznaczony do ocieplenia dachu, fasady, fundamentów czy podłóg.

Wełna mineralna - materiał budowlany do ociepleń

Wśród innych produktów do izolacji termicznej na uwagę zasługuje wełna mineralna. Jest cięższa od styropianu i bardziej wymagająca w montażu. Przewagę nad nim daje jej jednak ognioodporność oraz doskonała izolacja akustyczna. Dzięki temu świetnie sprawdza się do ocieplenia ścian zewnętrznych, dachów czy ścian działowych, szczególnie w miejscach narażonych na hałas. W markecie budowlanym BAT otrzymasz ją w formie maty lub płyty, co znacznie ułatwia położenie izolacji.

Styrodur

Podobne właściwości co wełna mineralna i styropian ma również styrodur. Znacznie przewyższa je jednak pod względem izolacji wodnej i wytrzymałości na ściskanie. To sprawia, że jest najlepszym wyborem do ocieplenia fundamentów i ścian piwnic narażonych na większy kontakt z wilgocią oraz obciążenie. W BAT zamówisz płyty ze styroduru o różnej grubości od uznanych producentów takich jak Synthos.

Z BAT ocieplenie budynku nie musi być karkołomne. Zapoznaj się z pełną ofertą hurtowni budowlanej, a jeśli nie możesz się zdecydować – zapytaj o radę naszych doświadczonych konsultantów.

(PROMOCJA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%