Zamknij

Czym jest rachunek inwestycyjny?

15.11, 22.09.2022 .
Skomentuj

Rachunek inwestycyjny jest niezbędnym elementem do rozpoczęcia swojej przygody z inwestycjami. Czym dokładnie jest i jak funkcjonuje? Dzięki niemu możesz inwestować na giełdzie w różnego rodzaju aktywa.

 

Rachunek inwestycyjny w skrócie

Rachunek inwestycyjny jest pewnego rodzaju drzwiami, przez które otwiera się bogaty świat inwestycji. Możesz handlować ponad 40 000 instrumentów - od walut, akcji, kontraktów CFD, ETF, futures, aż po surowce i fundusze inwestycyjne. Konto inwestycyjne służy do przechowania papierów wartościowych i różnego rodzaju aktywów finansowych, których jest w posiadaniu inwestor. Jest to również możliwość do obracania nimi, czyli kupna lub sprzedaży.

Jeśli zainteresował Cię temat - więcej czytaj tutaj i zacznij przygodę z inwestowaniem już dziś. Założenie rachunku inwestycyjnego to zaledwie chwila.

Aby otworzyć rachunek należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim trzeba ukończyć 18 rok życia i posiadać status osoby fizycznej lub prawnej. Należy również posiadać dokument potwierdzający tożsamość. Co ważne rachunek inwestycyjny możesz otworzyć bez względu na kwotę, którą chcesz zainwestować. Jednak w celu zminimalizowania ryzyka straty finansowej, warto zacząć od niewielkich kwot, które można zaryzykować w transakcjach i ewentualna strata nie będzie aż tak mocno odczuwalna.

Dobry broker to wersja demo.

Dla początkujących doskonałą opcją jest rachunek inwestycyjny w wersji demonstracyjnej. Takie rozwiązanie daje możliwość poznania zasad działania rynku, inwestycji i panujących nastrojów u innych inwestorów. Wersja demo pozwala bezkarnie ćwiczyć inwestowanie i różnego rodzaju strategie, tak aby wypracować tę najlepszą i najskuteczniejszą, którą później można przenieść na poważne transakcje.

Doskonalenie swoich umiejętności inwestycyjnych jest bardzo ważne. Jak mówi polskie przysłowie pycha kroczy przed upadkiem. Do osiągania celów inwestycyjnych potrzebna jest zimna głowa i umiejętność poskramiania swoich emocji. To z kolei zdobywa się wraz z doświadczeniem.

Rachunek demonstracyjny to szansa na przeprowadzanie inwestycji na prawdziwych rynkach w czasie rzeczywistym bez ponoszenia ryzyka straty swojego kapitału. Im więcej przeprowadzonych transakcji, tym większa wiedza, a co za tym idzie i doświadczenie. Demonstracyjny rachunek inwestycyjny pozwala dogłębnie poznać zasady działania rynku, i nastroje tam panujące. Zdobyte doświadczenie pozwoli na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i pozwoli uniknąć błędów i przypadkowości w poważnych transakcjach.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%