Zamknij

Soczewki jednodniowe - które warto kupić?

15:11, 17.05.2021 | materiały partnera

Zastanawiasz się nad zakupem soczewek jednodniowych, ale nie wiesz, czy to produkt dla Ciebie? Soczewki kontaktowe jednodniowe to ciekawa i praktyczna opcja zarówno dla miłośników soczewek, jak i zagorzałych okularników. Za ich noszeniem przemawia wiele względów, np. wykonywanie aktywności fizycznych wymagających kontaktu z wodą, ogólna wrażliwość oczu czy alergie. Co trzeba wiedzieć o soczewkach jednodniowych? Czy to produkt dla każdego?

Specyfika soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe charakteryzuje krótki termin ich przydatności po otwarciu z fabrycznego opakowania – są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, do 12 godzin, czyli od rana do wieczora. Obecnie na rynku można znaleźć soczewki produkowane w nowoczesnej technologii, z silikonu hydrożelowego, który to materiał charakteryzuje nie tylko wysoki poziom uwodnienia i nawilżenia, ale i duża przepuszczalność tlenu oraz elastyczność. Jako że to produkt jednorazowy, jego struktura jest nieco cieńsza niż w przypadku standardowej soczewki, więc osoby posiadające szczególnie wrażliwe oczy powinny przetestować tę opcję – odpowiednio dobranej soczewki niemal wcale nie czuć na oku. Soczewki jednodniowe są produkowane dla każdego typu wady refrakcji. Najpowszechniejsze to soczewki sferyczne, przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów, które można znaleźć w standardowych mocach. Także astygmatycy w szerokiej rynkowej ofercie znajdą soczewki dla siebie – są to soczewki jednodniowe toryczne, które oprócz korygowania krótkowzroczności lub dalekowzroczności, nadają się do korekcji astygmatyzmu. Co ciekawe, jeśli czujecie dyskomfort nosząc zwykłe, sferyczne soczewki, całkiem prawdopodobne, że problemem tutaj może być astygmatyzm. Soczewki toryczne różnią się konstrukcją od sferycznych, idealnie dopasowując się do oka i posiadając większą średnicę, dzięki czemu ich noszenie jest stabilniejsze.

Kiedy warto wypróbować soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe są zalecane m.in. na początku rozpoczęcia przygody bez okularów. Wynika to z tego, że są cieńsze i nie wymagają dodatkowych akcesoriów, takich jak pojemnik na soczewki czy płyn. Podczas nauki zakładania i zdejmowania soczewek mogą się przydarzyć różne wypadki, w tym wypadnięcie soczewki na brudną podłogę lub jej zgubienie. Ucząc się na soczewkach jednodniowych nie tracimy od razu całej pary na miesiąc, a tylko tę na jeden dzień, więc zastąpienie nową sztuką aż tak nie obciąża portfela. Jak już wspomnieliśmy, soczewki jednodniowe to dobre rozwiązanie dla osób, które uprawiają sporty mające kontakt z wodą. Jeśli korzystacie z soczewek jednodniowych, to po basenie czy kąpieli w jeziorze zdejmuje się je.

Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie aktywności fizyczne w soczewkach są niesamowicie wygodne. Dzięki soczewkom można się skupić wyłącznie na danej czynności i nie myśleć o tym, że trzeba uważać by nie rozbić okularów. Soczewki jednodniowe to także świetna opcja na podróżowanie, biwakowanie czy pracę przed komputerem. Polecane są dla alergików i najmłodszych użytkowników. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli jesteście w trakcie infekcji, noszenie soczewek jest zabronione. Jeśli natomiast cierpicie na schorzenia narządu wzroku, przez zakupem tego produktu należy skonsultować się z okulistą lub optometrystą. Konsultacji można dokonać nawet online, np. w Wirtualnym Gabinecie sklepu BezOkularow.pl.

Czy soczewki jednodniowe są drogie?

Wiele osób rezygnuje z zakupu soczewek jednodniowych, ponieważ panuje przekonanie, że to droga inwestycja. W rzeczywistości przy regularnym noszeniu soczewek nie ma aż tak dużych różnic w cenie, a na pewno koszt w opcji jednodniowej nie jest zaporowy! Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w certyfikowanych sklepach internetowych w większych ilościach (https://www.bezokularow.pl/tanie-soczewki-kontaktowe). Wówczas dzienny koszt noszenia pary soczewek często nie przekracza kilku złotych. Natomiast jeśli potrzebujecie korzystać z soczewek kontaktowych jednodniowych okazjonalnie, warto wiedzieć, że w fabrycznym opakowaniu ich termin przydatności często sięga nawet pięciu lat. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by kupić je po prostu na sztuki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%