Zamknij

Największe zalety ogrzewania na podczerwień

11:33, 05.06.2022 | .
Skomentuj

Wybór odpowiedniego systemu do ogrzewania domu zawsze sprawiał nam wiele problemów. Nie da się ukryć jednak, że w ostatnim czasie planowany jest ponowny wzrost cen surowców, a co za tym idzie koszty ogrzewania ponownie wzrosną.

Okazuje się, że rozpoczyna się poszukiwanie alternatyw, które nie tylko zapewnią nam odpowiedni komfort cieplny, ale także zadbają o grubość naszego portfela. Wówczas rozwiązaniem może okazać się ogrzewanie na podczerwień. Jakie są jego największe zalety?

Ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa powietrza

Ogrzewanie domu to jeden z podstawowych aspektów podczas urządzania wnętrza. Każdy z domowników chce bowiem cieszyć się odpowiednim poziomem ciepła, a jednocześnie nie chce wydawać na ogrzewania połowy swojej pensji. Wówczas ogrzewanie elektryczne na podczerwień może być idealnym rozwiązaniem. Okazuje się, że ogrzewanie to nie będzie grzało powietrza, a jedynie te elementy wnętrza, które są wstanie efektywnie oddać energię.

Dzięki temu ogrzewanie na podczerwień nie będzie wysuszać powietrza, a także nie będzie ono "uciekać do góry" po ogrzaniu. Nie można pominąć także ogromnej ekonomiczności tego rozwiązania, okazuje się, że od ogrzania około 10 metrów kwadratowych wystarczy już jedynie 650 W. Panele na podczerwień będą ogrzewać nasze wnętrze niczym naturalne promienie Słońca i co najważniejsze, będą o wiele bardziej wydajne niż tradycyjne systemy ogrzewania.

Dzięki temu będziemy mogli zauważyć jak skutecznie zostały zredukowane nasze rachunki. Pamiętajmy jednak, że w momencie kiedy zdecydujemy się na zamontowanie tego systemu ogrzewania, zawsze trzeba zgłosić się z tym do specjalistycznej firmy montażowej. Wówczas prace instalacyjne będą przeprowadzone szybko i sprawnie.

Jakie jeszcze zalety ma ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień ma wiele niekwestionowanych zalet. Oprócz ekonomiczności i wydajności, można zaliczyć do nich również:

  • niezwykle szybką oraz prostą instalację, tego typu ogrzewanie nie wymaga kucia rur
  • wydajność na poziomie około 30% większym niż w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania
  • nie ma potrzeby zlikwidowania starego, już istniejącego ogrzewania
  • bez problemu można zasilić panele na podczerwień instalacją fotowoltaiczną, co przyczyni się do jeszcze większego zredukowania kosztów
  • nasze pomieszczenia będą dzięki niemu równomiernie ogrzane, a powietrze nie będzie suche
  • jest to rozwiązanie grzewcze, które cechuje się najmniejszą awaryjnością
  • panel grzewczy na podczerwień jest również rozwiązaniem bezpiecznym, gdyż nic nie może się ulotnić ani wyciec
  • ogrzewanie na podczerwień może być również zamontowane w starym budownictwie

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

LudisLudis

0 0

Też mam i jestem zadowolona, choć martwiłam się jak to będzie z podłogą, bo mam drewniany parkiet, ale pan z parkietluź pomógł dobrać taki rodzaj drewna, żeby wszystko było w porządku. No i najważniejsze jest tak przyjemnie ciepło 14:08, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%