Zamknij

Jak czyścić powierzchnie po pracach budowlanych?

15:59, 04.05.2022 | .
Skomentuj

Prace budowlane zazwyczaj skutkują powstawaniem dużej ilości pyłów, które osadzają się na wszystkich przestrzeniach. Powstają na skutek kruszenia się i pylenia elementów budowlanych, np. tynków, glazury, cegieł i betonu. Wykonując wielkoobszarowe prace renowacyjne i budowlane, koniecznie trzeba posiadać profesjonalny sprzęt, który poradzi sobie z tak trudnym do usunięcia brudem.

 

Czyszczenie po remoncie i pracach budowlanych

Nawet z pozoru proste prace remontowe, np. układanie kafelków ściennych i podłogowych, wiążą się z powstawaniem mnóstwa zanieczyszczeń. W przypadku bardziej zaawansowanych prac remontowo-budowlanych, polegających na usuwaniu ścianek działowych lub skuwaniu tynków ze ścian, ilość gromadzącego się pyłu może przyprawiać o zawrót głowy. Nieczystości budowlane są niebezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i otoczenia. Niewłaściwa kolejność wykonywanych czynności może doprowadzić do tego, że pył z betonu wedrze się w fugę, kafle lub inny materiał i będzie niezwykle trudny do usunięcia.

Z powyższych powodów zawsze zaleca się działać prewencyjnie. Niewielkie zanieczyszczenia można próbować sprzątać tradycyjnymi metodami, jednak ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Gdy mamy do czynienia z większymi odpadami budowlanymi, a prace wykonywane są w bloku, warto wyposażyć się w rękaw budowlany. Uchroni to od zanieczyszczeń klatkę schodową i niezwykle przyspieszy prace. Do czyszczenia podłóg zaleca się z kolei zakup dedykowanego narzędzia, jakim jest odkurzacz budowlany z filtrem HEPA. To urządzenie stworzone specjalnie z myślą o usuwaniu nieczystości i zabrudzeń powstałych w wyniku przeprowadzania prac budowlanych i remontów.

Czym różni się odkurzacz budowlany od standardowego?

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy produkty do porządkowania prac remontowych przystosowane są do pochłaniania pyłu, kurzu, ale także piasku, gruzu, cementu i mokrych nieczystości. Mają znacznie większą pojemność i moc, dzięki czemu szybko mogą uporać się z każdym problemem. Dobry odkurzacz budowlany z filtrem HEPA, który znajdziesz na stronie Husqvarny będzie również znacznie bezpieczniejszy w użytkowaniu ze względu na zdolność pochłaniania szkodliwych związków. Choć urządzenia te wykorzystywane są przede wszystkim w branży budowlanej, ich wszechstronność sprawia, że nierzadko decydują się na nie także osoby prywatne. Stanowią doskonałe wsparcie nie tylko w trakcie remontów, ale również przy wszelkich pracach polegających na majsterkowaniu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%