Zamknij

Materac dla alergika - czym kierować się przy wyborze?

14:51, 23.02.2021 | J.K
Skomentuj

Zaniedbany materac potrafi być najmniej higienicznym elementem naszego domu czy mieszkania. To, że nie ma na nim plam lub innych śladów widocznych gołym okiem nie oznacza, że możemy spać spokojnie. Nasza czujność zostaje uśpiona, a my nie możemy zmrużyć oka. Drodzy alergicy, pora na zmianę materaca. Jednak czym kierować się przy jego wyborze? Czy da uchronić się przed roztoczami? Sprawdź opinie innych użytkowników materacy Welmax.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?

Oddech to podstawa naszej egzystencji. Zdecydowanie lepiej jest stracić dech w piersiach na widok ukochanej osoby, głosu ulubionej solistki lub wyjątkowo urokliwego zachodu słońca niż z powodu alergii na roztocza. Na to ostatnie możemy mieć wpływ i znacząco zmniejszyć jego negatywne efekty na naszą codzienność. Uczulenie na roztocza potrafi zepsuć najpiękniejszą chwilę w życiu. Kichanie, kaszel, świszczący oddech, łzawiące oczy czy swędzenie to standard dla alergika, którego nie musimy wyjaśniać. Można jednak złagodzić objawy (lub całkowicie ich uniknąć!) przez wybór materaca stworzonego z myślą o alergikach.

Jaki materac dla alergika?

Materac dla alergika to materac stworzony głównie z tworzywa sztucznego. Tworzywa naturalne pełniące wypełnienie materaca nie sprawdzają się w przypadku osób z problemami oddechowymi. Trawa morska, mata kokosowa czy łuski gryki nie będą więc najlepszym wyjściem, jeśli jesteś alergikiem. Materiały te stanowią istną pożywkę dla roztoczy i pleśni. Należy też zapomnieć o materacach sprężynowych, które również pozostawiają dużo wolnego miejsca dla niechcianych gości.

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że najlepszy materac dla alergika to materac antyalergiczny. Co to jednak oznacza w praktyce? Alergikom zaleca się materace wykonane z wszelkiego rodzaju pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych oraz lateksu. Charakteryzują się one solidną konstrukcją rdzenia nieprzyjazną dla mikroorganizmów, tj. są nieprzenikalne dla roztoczy, ale jednocześnie wysoko przepuszczalne dla powietrza – dobra wentylacja to istotny element w życiu alergika, o czym będzie mowa za chwilę. 

Przykład idealnego materaca dla alergika od Welmax: 

Takim materacem jest na przykład Materac Memory. Wykonany z pianki termoelastycznej „Memory” wpisuje się w standardy materaca idealnego dla alergika. Co więcej, do zestawu z materacem dołączony jest pokrowiec z wełny wielbłądziej, czyli tak zwanego materiału dla wymagających. Jego wyjątkowe właściwości odwzorowują ekstremalne warunki, w których te zwierzęta żyją – termoregulacyjne, higroskopijne, oddychające. Są to trzy kluczowe elementy, które ułatwią życie niejednego alergika. Ponadto wełna wielbłądzia jest bogata w pokłady lanoliny. Substancja ta nie tylko działa kojąco i leczniczo na skórę człowieka. lecz także odpycha niebezpieczne alergeny, dzięki czemu staje się wrogiem roztoczy i sprzymierzeńcem. Materac Memory cieszy się popularnością i pozytywnymi opiniami wśród alergików:

“Welmax to moja ulubiona firma. Dbam o swoje zdrowie, dlatego szukam prozdrowotnych produktów i Welmax spełnia moje oczekiwania. Polecam osobom z alergiami.”~~ Piotr M

“Materac nie uczula ! I bardzo wygodnie się na nim śpi. Budzę się bardziej wypoczęta. Szkoda jedynie, że nie ma więcej opcji kolorystycznych.”~~ Michau

Jak dbać o materac hypoalergiczny?

Największą podstawą konserwacji materaca hipoalergicznego jest pasujący pokrowiec. Specyfika takiego pokrowca wydaje się być równie istotna. Dodatkowo taki pokrowiec powinien łatwo się zdejmować, żeby usprawnić całość czynności. Kiedy pokrowiec będzie w praniu, należy skupić się na materacu samym w sobie. Dla zmniejszenia szans rozwoju mikroorganizmów w jego wnętrzu, raz na jakiś czas powinniśmy go wietrzyć. Zimą naszym sprzymierzeńcem może też stać się chłód. Wymrożone na balkonie lub w oknie roztocza nie powinny stanowić już zagrożenia dla naszych dróg oddechowych.

Jest też kilka drobnych czynności, które nie wymagają od nas wiele wysiłku, a mogą znacząco poprawić naszą jakość snu. Po pierwsze wietrzenie pomieszczenia, w którym śpimy. To nie tylko zwiększenie jakości powietrza, które wdychamy, ale też zmiana atmosfery w pokoju, gdzie często pozostaje słaba wentylacja. Drugą kwestią jest chodzenie spać z mokrą głową. Wilgoć to pożywka dla roztoczy i innych mikroorganizmów, które chcą znaleźć miejsce dla siebie tuż przy naszych nosach.

Dobry sen stworzony dla osób z alergią

Materac Memory Welmax odpowiada na wyjątkowe wymagania osób zmagających się z problemami oddechowymi. Jego dobrodziejstwa są jednak o wiele bardziej liczne. Przede wszystkim materac z pianką Memory zapobiega powstawaniu ucisku na kręgosłup. Zapewnia on prawidłowe podparcie całego systemu mięśniowo-szkieletowego, co znacznie chroni ciało przed niechcianymi mikrourazami. Faktem jest, że pianka nie posiada sprężystości, ale za to charakteryzuje się znaczącymi zdolnościami amortyzującymi. Dzięki temu dokładnie dopasowuje się do sylwetki osoby, która na nim leży. Wszystko to sprawia, że ruchliwość ciała podczas snu może zmniejszyć się nawet o 80%, gwarantując lepszą jakość snu i eliminację porannego zmęczenia organizmu.

Tak niewiele potrzeba, żeby poprawić jakość swojego snu. Niewielka zmiana jest w stanie sprawić, że znowu zaczniemy oddychać pełną piersią. Musimy najpierw zatroszczyć się o siebie, żeby móc jak najlepszą opieką otoczyć osoby, które kochamy.  Z myślą o alergikach, wybierz materac od Welmax, który sprosta ich wysokim wymaganiom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%