Zamknij

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

00:00, 25.03.2021 | materiały partnera

Właściciele pojazdów często narzekają na wysokie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. W najgorszej sytuacji są młodzi kierowcy, którzy ze względu na brak doświadczenia oraz nagromadzonych zniżek, muszą zapłacić najwięcej. Zamiast niepotrzebnie przepłacać, warto przeanalizować ofertę różnych ubezpieczycieli. Może się bowiem okazać, że uda Ci się znaleźć OC w znacznie niższej cenie. Gdzie najlepiej kupić polisę?

Od czego zależy cena OC?

OC należy do grupy obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Każdy zarejestrowany pojazd musi być objęty taką ochroną, a za jej brak grożą poważne konsekwencje finansowe. Mimo że każda polisa obowiązuje w takim samym zakresie, to ich ceny znacznie się od siebie różnią. Zależy to nie tylko od polityki prowadzonej w danej firmie, ale także indywidualnej sytuacji kierowcy. Ubezpieczyciele przy ustalaniu stawek biorą pod uwagę takie czynniki jak:

· wiek kierowcy,

· doświadczenie za kółkiem,

· zgromadzone zniżki za bezszkodową jazdę,

· miejsce zamieszkania,

· wykonywany zawód,

· sytuacja rodzinna.

Więcej na temat sposobu kalkulacji składek przeczytasz w artykule na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc. Oprócz tego ważne są także parametry auta, gdyż właściciele sportowych pojazdów od dużej mocy silnika zapłacą sporo więcej niż posiadacze ekonomicznych, rodzinnych samochodów. Jest to spowodowane oceną ryzyka oraz większym prawdopodobieństwem wystąpienia kolizji przez brawurową jazdę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC?

Nie ma znaczenia, w której firmie kupisz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zawsze będzie obowiązywało w takim samym zakresie, dlatego najważniejszym kryterium wyboru powinna być cena. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które mają wpływ na atrakcyjność oferty. Chodzi tu o sposób naliczania zniżek za bezszkodową jazdę, aby był jak najkorzystniejszy dla kierowcy. Ponadto powinieneś sprawdzić czy firma nie oferuje atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń. Niektóre towarzystwa proponują klientom możliwość zakupienia OC i AC ze specjalnym rabatem. Dzięki temu za rozszerzony wariant ochrony zapłacisz niewiele więcej niż a podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Gdzie znaleźć najlepsze OC?

Ubezpieczenie możesz kupić zarówno stacjonarnie u agenta, jak i przez internet. Zawarcie umowy online jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż możesz samodzielnie wybrać najkorzystniejszy wariant ochrony, a przy tym zaoszczędzić na kosztach prowizji pobieranych za pośrednictwo sprzedaży. W tym celu warto skorzystać ze strony https://rankomat.pl, na której znajdziesz nie tylko praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać OC, ale także porównywarkę ofertę. Uzupełniając krótki formularz sprawdzisz, w którym towarzystwie dostaniesz najtańszą polisę oraz zapoznasz się z warunkami współpracy w danej firmie. W razie pytań możesz także skontaktować się z konsultantem, który pomoże Ci w podjęciu decyzji i doradzi, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Kupno OC przez internet to najwygodniejszy i najszybszy sposób, aby nabyć ubezpieczenie komunikacyjne. Wszystkie formalności załatwisz online bez wychodzenia z domu i bez konieczności umawiania się na spotkanie z agentem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%