Zamknij

Mieszkanie z rynku pierwotnego - na co zwrócić uwagę?

14:44, 13.04.2021 | materiały patnera

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, dlatego też należy ją dokładnie przemyśleć. Ze względu na atrakcyjne lokalizacje, obecność miejsc parkingowych i funkcjonalny układ wnętrz, wiele osób szuka nieruchomości z rynku pierwotnego. Na co warto zwrócić uwagę, żeby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę?

Przede wszystkim warto sprawdzić dewelopera

Bez względu na to, czy chcemy kupić nowe mieszkanie w mazowieckim czy w każdej innej lokalizacji musimy przede wszystkim sprawdzić dewelopera. W przeciwnym razie możemy natknąć się na firmę, która realizuje inwestycje z opóźnieniem czy wręcz przeciwnie, buduje osiedla tak szybko, że mieszkania mają krzywe podłogi i pękające ściany. Podobne sytuacje, chociaż rzadko, niestety się zdarzają i trzeba im zapobiegać.

Przed zakupem nieruchomości od wybranego dewelopera w pierwszej kolejności warto sprawdzić od kiedy działa na rynku, a także czy posiada prawo do gruntu i zezwolenie na budowę. To szczególnie ważne w przypadku, kiedy mieszkania są dopiero w budowie. Jeśli pod względem formalnym wszystko wydaje się być w porządku, powinniśmy sprawdzić, czy deweloper ma już na swoim koncie gotowe inwestycje. Jeśli tak jest, warto pojechać na miejsce i obejrzeć jak osiedle wygląda i czy zgadza się z tym, co było na wizualizacjach.

Chcąc kupić mieszkanie warto je wcześniej obejrzeć. Jeśli jest w budowie, możemy poprosić dewelopera, żeby pokazał nam podobną nieruchomość, która została wybudowana w ramach innej inwestycji. Mimo że nie będzie to ten sam lokal, będziemy mogli ocenić jakość wykonania i upewnić się, czy deweloper wywiązuje się z umów.

Ważny jest nie tylko projekt mieszkania, ale całego osiedla

Wiele osób chcąc kupić nowe mieszkanie w mazowieckim czy okolicy kieruje się tylko i wyłącznie tym jak wygląda projekt samego lokalu. Rozkład pomieszczeń rzeczywiście jest bardzo istotny, natomiast warto pamiętać również o innych kwestiach. Mowa chociażby o wyglądzie całego osiedla. Chcąc kupić mieszkanie w danej lokalizacji powinniśmy sprawdzić czy okolica jest bezpieczna, a także czy w okolicy budynku będą znajdowały się parking, plac zabaw i elementy małej architektury. Najbezpieczniejsze osiedla to te, które są ogrodzone i monitorowane. Chociaż mieszkania są na nich droższe, cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

Patrząc na projekt całego osiedla koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od inwestycji znajduje się parking. To dotyczy zwłaszcza tych osób, którym rzadko zdarza się korzystać z komunikacji miejskiej. Najlepiej, żeby deweloper przewidywał budowę miejsc parkingowych podziemnych. To bardzo wygodne nie tylko ze względu na brak kłopotów ze znalezieniem parkingu, ale także ze względu na brak konieczności odśnieżania samochodu zimą.

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego warto również zwrócić uwagę na samą lokalizację. Najlepiej żeby w niedalekiej odległości od osiedla znajdowały się punkty usługowo-handlowe, a także szkoły czy przystanek autobusowy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%