Rozpoczęła się współpraca między SKOK im. Chmielewskiego z Lublina a SICREDI Centro Sul z Parany. W spotkaniu Kasy Krajowej, SICREDI, SKOK im. Chmielewskiego oraz SICREDI Centro Sul, wziął udział m.in. ambasador RP w Brazylii Jakub Skiba.
Współpraca między SKOK im. Chmielewskiego i SICREDI Centro Sul została nawiązana, ponieważ ta właśnie unia kredytowa działa m.in. wśród Polonii brazylijskiej, stąd obecność w trakcie spotkania jako gościa specjalnego ambasadora RP w Brazylii.
Gośćmi wydarzenia, które odbyło się 26 kwietnia, byli także Brian Branch - prezes Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU), Bogdan Chmielewski- prezes Polsko - Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej z USA, a także Rafał Matusiak - prezes Kasy Krajowej, jednocześnie pełniący funkcję przewodniczącego Rady Dyrektorów WOCCU.
W spotkaniu wzięli udział także szefowie zaangażowanych we współpracę instytucji. Tego typu działania pokazują z jednej strony, że unie kredytowe będące spółdzielniami finansowymi nie ograniczają się wyłącznie do zaspokajania potrzeb finansowych ich członków, ale prowadzą także szerszą działalność na rzecz swoich członków i swojego otoczenia, a z drugiej strony, że w zmieniającym się otoczeniu wypracowują nowoczesne rozwiązania dla swoich członków, którymi chcą dzielić się ponad granicami z innymi uczestnikami światowego ruchu unii kredytowych.
Przedmiotem współpracy SKOK i SICREDI będą zarówno produkty finansowe, jak i rozwiązania technologiczne, w tym innowacyjne aplikacje mobilne. Strony wymienią się także doświadczeniami w zakresie umacniania i rozwijania więzi łączących lokalne społeczności w obu krajach z kasami spółdzielczymi, które wśród nich działają.
Sygnatariuszem Porozumienia jest również Światowa Rada Związków Kredytowych, która zrzesza unie kredytowe z całego świata.
SICREDI jest pierwszą inicjatywą spółdzielni finansowych w Brazylii. Jest obecny w 22 stanach brazylijskich i Okręgu Federalnym (Brasília) z ponad 1603 oddziałami, a także w pozostałej części Brazylii za pośrednictwem sieci Banco24horas.
Przy wsparciu ponad 23 tysięcy pracowników i z ponad 4 milionami członków, SIVREDI działa na rzecz wspierania rozwoju gospodarczego oraz społecznego tam, gdzie jest obecna.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
Wygonić samochodową gównażerie z rynku😡
Sorenty
07:39, 2025-09-18
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
nad Rynkiem!
Olka
19:21, 2025-09-17
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
a konkretnie - nad jakim obszarem, na Popławach też?🙂
pytek
19:20, 2025-09-17
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
takie ograniczenie to może wprowadzić Urząd Lotnictwa Cywilnego czy policja ale nie Dom Kultury. Jeśli zakazu nie będzie w wykazie PANSA, to mogą nam...
d(r)onek
16:54, 2025-09-17