Zamknij

Gdzie w Warszawie buduje się najwięcej?

10:39, 19.05.2021 | materiały patnera

Warszawa wyróżnia się na mapie Polski pod względem liczby nowych inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy chętnie realizują nowe projekty budowlane na terenie stolicy z uwagi na duży popyt. Sprawdzamy, które dzielnice cieszą się największą popularnością wśród firm deweloperskich.

3 najpopularniejsze wśród deweloperów dzielnice

Jak podaje międzynarodowa firma CBRE Group, na koniec III kwartału 2020 r. największą podaż mieszkań zanotowano na Białołęce, Mokotowie i Pradze Północ. W każdym z tych rejonów miasta w ofercie znajdowało ponad 2,2 tys. mieszkań. Skąd popularność właśnie tych dzielnic wśród firm deweloperskich?

Białołęka to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Warszawy. Ze względu na niskie ceny działek deweloperzy chętnie budują tu nowe osiedla (np. Viva Garden, Greenwood III czy Osiedle Metropolia). To z kolei powoduje, że aktualnie jest to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy. Dzięki przeprowadzonym w ostatnich latach modernizacjom infrastruktury dojazd własnym środkiem transportu do centrum Warszawy nie sprawia problemu.

Bogata oferta kulturalna, dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami Warszawy i bliskość Śródmieścia – to tylko kilka z wielu zalet Mokotowa. Obszar ten od dawna plasuje się wysoko w rankingach na najlepszą dzielnicę stolicy. Aktualnie klienci mogą kupić mieszkanie m.in. w ramach inwestycji Nordic Mokotów czy Dom Hygge Mokotów. Z kolei w najbliższych latach do użytku oddane zostaną obiekty Pozytywny Mokotów czy La Scala.

Krajobraz Pragi-Północ zmienia się z roku na rok. Jeszcze do niedawna była to dzielnica z klimatycznymi kamienicami. Aktualnie na jej terenie powstaje wiele nowych inwestycji. Jednym z powodów, dla których deweloperzy interesują się tą częścią Warszawy, jest bliskość centrum. Tylko w tym roku nowi lokatorzy zamieszkają w takich obiektach jak Apartamenty Targowa, Stacja Targówek czy Stalowa 27.

Gdzie jeszcze w Warszawie powstają nowe mieszkania?

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie są dostępne nie tylko na terenie wymienionych dzielnic. Dużą popularnością wśród deweloperów cieszą się też Wola i Ursynów. Z informacji zaprezentowanych przez CBRE Group wynika, że w III kwartale 2020 pięć wspomnianych wyżej dzielnic stolicy łącznie odpowiadało za 61 proc. całej oferty.

Wola jest jednym z popularniejszych rejonów stolicy ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Śródmieścia. Do jej atutów należy zaliczyć także dużo terenów zielonych, które pozwalają na aktywny wypoczynek, rozwiniętą infrastrukturę i liczne punkty handlowo-usługowe. Z kolei bogata oferta edukacyjna przyciąga rodziny z dziećmi. Aktualnie deweloperzy proponują nabywcom mieszkania w ramach inwestycji Apartamenty Ogrodowa czy Esteio.

Mimo że Ursynów to trzecia pod względem wielkości dzielnica Warszawy, to dopiero od niedawna znajduje się ona w centrum zainteresowania deweloperów oraz osób poszukujących mieszkania. Tymczasem Ursynów oferuje wiele – jest on dobrze skomunikowany, a na jego mieszkańców czekają liczne ścieżki rowerowe i tereny zielone. Przykładowe inwestycje powstające na Ursynowie to Lifetown, Zakątek Ursynów i Natolin Park.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%