Zamknij

Świetna sprzedaż zagranicznych wakacji w biurach podróży

09:49, 30.06.2021 | J.K
Skomentuj

Ostatni rok oraz wybuch pandemii Covid-19 niewątpliwie mocno wpłynął na ogólną sytuację branży turystycznej w Polsce i na świecie. Kwarantanna, problemy finansowe i trudności z przemieszczaniem się, położyły się cieniem na wyniki sprzedaży wycieczek zagranicznych i krajowych.

Wraz z nadejściem lata, a także poluzowaniem niektórych obostrzeń, staramy się jednak stopniowo powracać do normalności, a co za tym idzie, zaczynamy chętniej podróżować. Aktualnie można nawet mówić o zauważalnym wzroście zainteresowania ofertą wczasów za granicą, jako że jak nigdy tęsknimy za upragnionym urlopem w ciepłych krajach.

Wakacyjny boom wycieczkowy

Nagła zwyżka sprzedaży zagranicznych usług turystycznych, wynika również z przyspieszenia procesu szczepień, przyczyniając się jednocześnie do ożywienia ruchu turystycznego i prawdziwej eksplozji popytu na wakacyjne wojaże. Ponadto, dużym ułatwieniem są wchodzące w życie paszporty covidowe, umożliwiające swobodne przemieszczanie się w granicach Unii Europejskiej. Zdecydowana większość klientów preferuje zaś samolot, jako główny środek transportu do popularnych destynacji, jak: Hiszpania Turcja, Egipt, bądź Grecja – przodująca w rankingach, z uwagi na liczne połączenia lotnicze. Reszta wczasowiczów woli natomiast przejazd autokarem - 2% klientów, a jedynie niecałe 3% wybiera własny samochód.

Oprócz tego, mimo znacznie uboższej oferty wycieczek dostępnych na rynku, są one teraz o wiele tańsze. W nadmorskich kurortach, ceny bowiem są naprawdę atrakcyjne, zatem już za niewielkie pieniądze znajdziemy hotel o wysokim standardzie, z opcją all inclusive.

Idziemy na rekord!

Ponadto, według statystyk, od samego początku wiosny, rekordową sprzedaż wakacyjnych imprez turystycznych notują też znane portale wycieczkowe. Zgodnie z opinią właścicieli takowych serwisów, rezerwacji jest całe mnóstwo, a kupujących wciąż przybywa. Poza tym warto wspomnieć, że aż o 73 procent punktów procentowych, wzrósł udział najwyższej kategorii noclegów (śmielej decydujemy się więc na lepsze warunki, niż dotychczas), przez upodobanie do wygodnej formuły całodniowego wyżywienia bez ograniczeń i chęć doświadczenia czegoś bardziej luksusowego niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Jednym słowem, łatwiej dziś otrzymać pożądaną jakość w parze z przystępną ceną. Z kolei, jeżeli mowa o kierunkach egzotycznych, rzecz ma się nieco inaczej. Tu koszty pobytu dynamicznie poszły do góry, z racji przede wszystkim ogromnego skoku udziałów w tego typu rezerwacjach i wzrostu standardu wypoczynku.

Podsumowanie

Podsumowując, prognozuje się, że ilość wyjazdów w celach wypoczynkowych będzie tego lata zbliżona do tej w 2019 roku. Coraz większym wzięciem cieszą się głównie podróże zagraniczne, stanowiące niepodważalny filar wakacyjnych rezerwacji, ale chętnie zwiedzamy także Polskę. Obserwujemy jednakowoż, iż zainteresowanie biurami podróży rośnie wręcz lawinowo, a frekwencja podnosi się niemal z dnia na dzień. Nie wolno jednak zapominać, że wyłącznie wiarygodne, cenione biura, jak chociażby - Biuro Podróży Itaka, gwarantują nam spokojny, bezpieczny i wymarzony urlop. Miłość do podróży powinna bowiem iść w parze ze zdrowym rozsądkiem i zaufaniem do organizatora.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%