Zamknij

Która sucha karma dla psa będzie najlepsza?

13:38, 08.07.2021 | materiały patnera

Na opakowaniach karm dla psów możemy znaleźć przeróżne hasła reklamowe, które zachęcają do zakupu. Właściwe na każdej z nich znajdziemy informacje, które sprawią, że klienci od razu wkładają dany produkt do wózka sklepowego. Trzeba jednak wiedzieć, że mimo tego, że dany pokarm dla psów jest mocno reklamowany, to wcale nie oznacza, że jest dobry dla naszych zwierzaków. Zatem zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup, to zwróć uwagę na kilka kwestii i dokonajmy wyboru zdrowej karmy. Sprawdź, co jest ważne!

Mięso - podstawa psiej karmy

Zastanawiając się nad tym, jaka karma sucha dla psa będzie najlepsza, zwróćmy szczególną uwagę na skład. Już na pierwszej pozycji powinno znaleźć się mięso. Często jednak jest tak, że zamiast niego występuje białko lub produkty pochodzenia zwierzęcego, to niezbyt dobry znak. Bowiem wtedy wiemy już, że w danym pokarmie nie znajduje się mięso, natomiast wszystko inne już tak. Co więcej, czasem w składzie pojawia się mączka mięsna, czyli mięso w proszku, które nie jest najlepsze, ale także nie jest najgorsze.

Ile procent mięsa w karmie?

Szczególnie istotną kwestią jest procentowa zawartość mięsa w karmie. Producenci tę ilość mogą podawać przed wysuszeniem mięsa lub po. Zatem, jeśli na opakowaniu karmy zauważamy informację, że zawiera 60% świeżego mięsa, to oznacza, że właśnie taka ilość mięsa była, zanim je wysuszono i sproszkowano. Pamiętajmy jednak, że około 4/5 takiego mięsa to po prostu woda, którą się usuwa podczas przetwarzania mięsa w mączkę mięsną, dlatego też zawartość mięsa zapewne będzie zupełnie inna niż ilość podana na karmie.

Zawartość zbóż w karmie

W psich karmach zazwyczaj znajdują się również zboża, choć warto zaznaczyć, że producenci pokarmów dla psów oferują coraz większy wybór bezzbożowych karm. Bez wątpienia są one najlepsze. Dlaczego? Głównie dlatego, że zboża to zwykłe zapychacze, które nie dostarczają naszym zwierzakom praktycznie żadnych składników odżywczych, a poza tym są ciężkostrawne. Przede wszystkim powinniśmy unikać takich zbóż jak pszenica oraz kukurydza. Natomiast, jeśli chodzi o te najlepiej przyswajalne, to są nimi ryż i owies. Karmy bez dodatku zbóż znajdziemy, chociażby w ofercie sklepu Wataha.

Co - oprócz mięsa - powinno być w psiej karmie?

Karma dla psa oczywiście nie może składać się z samego mięsa. Patrząc na skład pierwszej lepszej na pewno zauważymy również inne pozycje. Zaraz po mięsie, nie powinno brakować warzyw, owoców ora ziół. Wszystkie te cztery składniki stanowią generalnie najzdrowszy skład karmy dla psów. Niestety jednak w większość pokarmów znajdziemy również całkowicie zbędne i niezdrowe barwniki, polepszacze smaku i tym podobne. Należy unikać tych składników i wybierać jedynie takie karmy, w których składzie znajduje się mięso, warzywa, owoce i zioła.

Czy cena jest istotnym kryterium przy wyborze karmy dla psa?

Na półkach sklepowych możemy znaleźć karmy dla psów w różnych cenach. Najczęściej jednak wybieramy te, które są najtańsze. To ogromny błąd, ponieważ praktycznie nie zawierają one mięsa, natomiast są napakowane zbożami i innymi niepotrzebnymi składnikami. Poza tym tanie karmy wbrew pozorom nie są opłacalne, ponieważ pies musi zjeść jej naprawdę wiele, aby pokryć swoje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Najlepiej wybierać karmy z dużą zawartością mięsa. Wystarczy niewielka porcja takiego pokarmu, aby nasz pies był najedzony oraz by do jego organizmu trafiły niezbędne składniki odżywcze. Mimo że są droższe, to jednak jest to jedyny słuszny wybór, jeśli zależy nam na zdrowiu czworonoga. Wysokiej jakości karmę marki Wataha, kupisz w sklepie pod adresem: https://karmawataha.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%