Zamknij

Czym jest TBS?

14:20, 18.08.2021 | materiały partnera

Mieszkalnictwo socjalne, czyli TBS to rodzaj mieszkania, który opiera się na idei wynajmu lub współdzielenia przestrzeni życiowej, a ich właściciele posiadają średniej wielkości dochody. Korzystanie z mieszkań TBS niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala większej liczbie osób żyć w społeczności i zmniejsza presję na ziemię, co może prowadzi do bardziej przystępnego życia dla osób poszukujących domu w dużych miastach. Korzyści z mieszkań socjalnych nie kończą się jednak tylko na przystępnej cenie. Mieszkania w TBS mogą również zapewni lepszą jakość życia, dając lokatorom dostęp do zajęć komunalnych, takich jak ogrody, biblioteki, szkoły, place zabaw i parki. Mieszkalnictwo socjalne to termin odnoszący się do mieszkalnictwa przeznaczonego do użytku socjalnego. Zazwyczaj są one dostarczane przez agencje rządowe lub przedsiębiorstwa użyteczności publicznej lub przez organizacje non-profit.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Stara Iwiczna

Niedrogie mieszkanie TBS dla całej rodziny

Mieszkalnictwo socjalne zapewnia pomoc najbardziej potrzebującym – osobom bez możliwości zakupu mieszkania lub osobom o niskich dochodach. Niedrogie mieszkania zwykle odnoszą się do domów przeznaczonych dla osób o średnich dochodach. Na całym świecie pojawiają się nowe osiedla mieszkaniowe. Koszty życia rosną w szybkim tempie, ale trudno jest utrzyma

styl życia z ograniczonym budżetem. Przeciętna rodzina wydaje dużą część swoich dochodów na czynsz. Obecnie szacuje się, że Polacy przeznaczają ponad 60% swoich dochodów na wydatki mieszkaniowe, właśnie dlatego mieszkania TBS są tak popularne i stają się coraz silniejszą konkurencją dla mieszkań własnościowych. Stawka czynszu w TBS zazwyczaj pokrywa takie koszty, jak podatki od nieruchomości, ubezpieczenie i utrzymanie mieszkania. Nie powinna przekroczy w skali roku 5proc z wartości czynszu. Patrząc na TBS w Warszawie, to ceny sięgają około 30zł za m2.

Z kolei w mieszkaniach lokatorskich budowanych przez spółdzielnie lokatorzy wpłacają wkład mieszkaniowy.

Spółdzielnie mieszkaniowe stają się dziś coraz bardziej popularne jako alternatywny sposób na posiadanie domu. Posiadanie udziałów w spółdzielni oznacza, że Twój wkład jest bezpośrednio powiązany z wartością udziałów, co stwarza poczucie własności społeczności. Ten rodzaj mieszkania ułatwia wszystkim członkom sprawiedliwość społeczną i przystępne życie. Właścicielami lokalu mogą zostać dopiero w momencie spłacenia kredytu, który zaciągnęła spółdzielnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%