Zamknij

Szczoteczki soniczne – dlaczego warto je kupić i ile kosztują?

13:33, 08.09.2021 | materiały partnera

Szczoteczki soniczne to od dłuższego czasu numer jeden na rynku produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej. W naszym artykule zapoznasz się z jej działaniem, a także dowiesz się, dlaczego warto je kupić oraz ile dokładnie kosztują!

Szczoteczki soniczne – czym są?

W ostatnim czasie liderem na rynku produktów do higieny jamy ustnej stały się szczoteczki soniczne. Jest to nowoczesna szczotka elektryczna, działająca jednak na nieco innej zasadzie niż jej klasyczni poprzednicy. Została opracowana przez ekspertów w taki sposób, aby jak najdokładniej czyścić nie tylko same zęby, ale i przestrzenie pomiędzy nimi, zapewniając idealnie higieniczną świeżość. Jednak mimo intensywności mycia jaką zapewnia, jest ona jednocześnie niezwykle delikatna i jak najbardziej nadaje się dla każdej osoby posiadającej nawet nadwrażliwe dziąsła. Szczoteczka soniczna może być używana zarówno przez dzieci jak i osoby starsze bądź niepełnosprawne, gdyż posiada bardzo prosty w obsłudze panel, pozwalający na dobór odpowiedniego trybu czyszczenia. Tego typu sprzęt posiada główkę kształtem bardzo przypominającą szczotkę manualną, która dzięki ruchom wymiatającym zapewnia dużo lepszy efekt niż w przypadku używania klasycznych szczoteczek elektrycznych z okrągłą końcówką.

Szczoteczki soniczne – technologia

Wszyscy wiemy, że szczoteczka do zębów to niezbędny element stosowany w codziennej higienie jamy ustnej. Nie bez znaczenia jednak jest fakt, że nie każda szczoteczka zapewni nam wymarzony efekt. Aby osiągnąć lśniący i zdrowy uśmiech, warto postawić na wybór najlepszego sprzętu, którego aktualnie miano należy do szczoteczek sonicznych. Ich niewątpliwym atutem jest ilość ruchów, oscylująca zazwyczaj pomiędzy 30 000 a 60 000, wykonywanymi w ciągu jednej minuty. Za jej szybkość, a zarazem skuteczność odpowiada mechanizm, oparty na generatorze emitującym fale dźwiękowe. W tym procesie powstają drgania, wprawiające włosie szczoteczki w wymiatająco-pulsacyjne ruchy. Podczas mycia tworzą one z mieszaniny wody, pasty do zębów oraz śliny liczne mikrobąbelki, które dogłębnie czyszczą przestrzenie niedostępne dla zwykłej szczoteczki.

Efekty używania szczoteczki sonicznej zauważalne są już za pierwszym razem, natomiast regularne stosowanie tej metody higieny pozwoli zadbać o zdrowie zębów oraz dziąseł w profesjonalny sposób. Dzięki myciu zębów tego rodzaju szczoteczką pozbędziemy się resztek pożywienia, a zarazem bakterii, które bywają najczęstszą przyczyną rozwoju próchnicy. Aby wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie, warto zapoznać się z modelami marki Oclean, o których więcej dowiedzieć się można na stronie https://oclean.pl/szczoteczki-soniczne/.

Ceny szczoteczek sonicznych

Podczas wyboru odpowiedniej szczoteczki warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na funkcje, jakie nam oferuje. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na to, by jak najlepiej czyściła nasze zęby, nie powodując jednocześnie niepotrzebnych podrażnień. Jest to bardzo istotne, gdyż używając jej dwa razy dziennie, oprócz właściwego efektu powinna być ona dla nas jak najbardziej komfortowa.

Najlepszym wyborem dla każdej osoby, ceniącej sobie higieniczną czystość oraz wygodę użytkowania, będzie właśnie szczoteczka soniczna. Nie tylko doskonale spełni swoją rolę, ale i dzięki wielu funkcjom dodatkowym pozwoli między innymi szczotkować zęby przez odpowiednio długi czas zalecany przez stomatologów, aby dodatkowo zapobiegać rozwojowi licznych chorób jamy ustnej. Ceny dobrych szczoteczek sonicznych zaczynają się już od 159zł sprawiając, że każdy z nas może zapewnić swoim zębom profesjonalną opiekę we własnej łazience.

Warto pamiętać, że w tym przypadku jest to inwestycja na długi czas, gdyż po zakupie szczoteczki wystarczy wyłącznie dbać o wymianę samych jej końcówek. Systematyczne używanie tego typu sprzętu wraz z regularnymi wizytami u stomatologa znacząco zmniejszy ryzyko występowania próchnicy oraz zapewni nam zdrowy, biały uśmiech.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%