Zamknij

Jak wybrać najlepszą pożyczkę dla siebie?

15:03, 23.09.2021 | materiały partnera

Znalezienie pożyczki nie powinno sprawić Ci problemu, ponieważ zapewniają je banki lub instytucje pozabankowe. Trudność może pojawić się, gdy będziesz szukać oferty, która będzie odpowiadać Ci pod względem warunków, kwoty oraz terminu spłaty. W takim przypadku musisz kierować się określonymi zasadami, a na pewno znajdziesz dopasowaną pożyczkę.

4 zasady wyboru najlepszej pożyczki

Dostępność pożyczki

Największym powodzeniem cieszą się pożyczki, które możesz dostać właściwie od ręki. Ten aspekt jest szczególnie ważny wtedy, gdy wręcz natychmiastowo potrzebujesz dodatkowej gotówki – na niespodziewane wydatki, wakacje czy podreperowanie domowego budżetu. Dlatego tak istotne jest to, abyś jeszcze przed wybraniem konkretnej oferty, sprawdził, kto może otrzymać pożyczkę, czy są jakieś przeciwskazania do tego, a także, kiedy dostaniesz odpowiedź i pieniądze.

Niewielka liczba dokumentów

Cała sterta dokumentów może skutecznie zniechęcić do skorzystania z pożyczki. Tym bardziej gdy po prostu nie znasz się na tym lub nie masz czasu na ich wypełnianie. W takim przypadku postaw na ofertę, przy której możesz liczyć na pomoc doradców czy pracowników instytucji finansowej, którzy pomogą Ci przyspieszyć cały proces. Dobrym rozwiązaniem jest pożyczka bez wychodzenia z domu. Dzięki niej możesz w każdej chwili skorzystać z dodatkowych środków. Jednocześnie nie musisz odwiedzać siedziby danej firmy czy banku. Wszystkie formalności są łatwe w wypełnieniu, a cały proces jest bardzo intuicyjny. Wniosek możesz wypełnić samodzielnie i zajmie to dosłownie chwilę.

Kwota pożyczki

Oczywiście kolejną ważną kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę w trakcie wybierania pożyczki, dotyczy kwoty, jaką możesz uzyskać. Pamiętaj tylko o tym, że czasem ostateczna suma jest uzależniona od Twojej historii kredytowej. Poza tym pożyczkę weźmiesz na naprawdę różne kwoty. Widełki są dość szerokie, a w niektórych przypadkach zyskasz nawet 10 tys. zł. Choć dużo częściej zdarzają się oferty do 5 tys. zł.

Warunki spłaty

Biorąc pożyczkę, zawsze musisz zwracać uwagę na obowiązujące warunki spłaty. Przede wszystkim skup się na terminie, w jakim musisz oddać pieniądze, a także na ogólnych kosztach. Dzięki temu dowiesz się, ile ostatecznie będą wynosić raty. Musisz o tym pamiętać, bo tylko w ten sposób przekonasz się, czy poradzisz sobie ze spłatą pożyczki. Zapytaj też o ewentualne możliwości rozłożenia na mniejsze raty – na wypadek pogorszenia sytuacji finansowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%