Zamknij

W centrum miasta pojawią się akadina, handpipes i bębny!

11:05, 01.04.2021 | J.K
Skomentuj Fot. UM
REKLAMA

Urząd Miejski w Pułtusku przedstawił koncepcyjny projekt zagospodarowania terenu Pasażu Krzysztofa Klenczona w części dotychczas nieobjętej zagospodarowaniem w 2019 roku.

Ten teren służy jako obszar zieleni publicznej wzdłuż pieszego traktu komunikacyjnego – pasażu imienia ww. artysty, muzyka, pułtuszczanina z urodzenia. Omawiany projekt, podobnie jak projekt Placu Piłsudskiego, nie zakłada zmiany sposobu użytkowania, a jedynie prace związane z porządkowaniem zieleni oraz instalację elementów wzbogacających program rekreacyjny.Koncepcja programowo-przestrzenna przewiduje aranżację ogrodu muzycznego poprzez instalację plenerowych instrumentów muzycznych, umożliwiających zabawę w muzykowanie na wolnej przestrzeni w otoczeniu przyrody.

Zamontowane zostaną tam instrumenty, takie jak: akadinda, handpipes i 3 różnej wielkości bębny ze stali nierdzewnej. Całość uzupełnią elementy małej architektury, typu: ławeczki, latarnie, trejaż i nasadzenia nowej zieleni.

Ponadto na początku pasażu, od strony ul. 3-go Maja, planuje się montaż pergoli z wbudowanymi ławkami obsadzonej szlachetnymi pnączami. W tym miejscu zostanie również ustawiona tablica informująca o życiu i twórczości Krzysztofa Klenczona oraz jego związkach z Pułtuskiem, jak również będzie wykonany mural o tematyce muzycznej.

Referat Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%