Zamknij

W Pułtusku powstaje kolejna ścieżka rowerowa

11:10, 15.06.2021 | J.K
Skomentuj Fot. UM Pułtusk
REKLAMA

Rozpoczęła się przebudowa ulic Sienkiewicza i Baltazara polegająca na rekonstrukcji jezdni, chodników, zjazdów oraz budowie ścieżki pieszo-rowerowej.

Na ulicy Sienkiewicza ścieżkę zaprojektowano po stronie północnej drogi, w miejsce istniejącego chodnika. W obrębie skrzyżowania z ulicą Baltazara ścieżka będzie przekierowana na południową stronę drogi. Utrzymany zostanie już istniejący pas postojowy o szerokości 3 m znajdujący się przy ulicy Sienkiewicza.

Na ulicy Baltazara ścieżkę pieszo-rowerową zaprojektowano po stronie zachodniej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza na długości 400 m, a następnie po stronie wschodniej aż do skrzyżowania z II Wygonem. Ponadto wzdłuż ulic będą wydzielone chodniki oraz pobocza. Zawczasu zostanie przeprowadzony remont systemu kanalizacji deszczowej.

W ciągu ścieżki rowerowej, w okolicach skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Baltazara zaplanowano montaż wiaty wraz ze stojakami oraz samoobsługowego punktu serwisowego dla rowerzystów.

Budowa ścieżek rowerowych jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV – Przejście na gospodarkę niskoemisyjną – Działanie 4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – Poddziałanie  4.3.1. Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej – Typ projektu – Ścieżki i infrastruktura rowerowa. (Konkurs nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-026/16).
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%