Zamknij

Na galowo uczczono jubileusz 75-lecia istnienia pułtuskiej Książnicy

08.24, 17.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Podczas piątkowej uroczystości, 16 września, wpisującej się w obchody XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza, zorganizowanej z okazji 75. rocznicy powołania do życia Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, były okolicznościowe referaty, serdeczności, życzenia, upominki, wyróżnienia, nagrody, wiązanki kwiatów i pełne wzruszeń wspomnienia czasów minionych, niekiedy wydawałoby się, że już dawno zapomnianych, a jednak niezupełnie.

Nie zabrakło na owym okolicznościowym spotkaniu dużej grupy zawsze wiernych przyjaciół naszej znakomitej społeczno-kulturalnej Jubilatki. Nie zabrakło również wielu ważnych gości.

Szczególnym wyróżnieniem okazały się trzy honorowe medale przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika za przyczynienie się do rozwoju Mazowsza. Pierwszy – dla całej pułtuskiej Książnicy, drugi – dla jej Dyrektora i trzeci – dla Wicedyrektora.

W części artystycznej prawdziwym miodem na serce była wiązanka utworów George’a Gershwina, twórcy znakomitej Błękitnej Rapsodii.

Galeria zdjęć

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%