Zamknij
REKLAMA

Pułtuscy policjanci upamiętnili zabitego kolegę

12:17, 07.05.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Punktualnie o godz. 12.00 pod komendą powiatową policji rozbrzmiały syreny radiowozów.

W ten sposób funkcjonariusze, w towarzystwie strażaków PSP Pułtusk, oddali hołd  aspirantowi  Michałowi Kędzierskiemu, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu.

4 maja policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Raciborzu zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MichałMichał

6 18

Szacun. Piękny gest 12:52, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Andrzej Andrzej

12 0

Wyszkolenie Policji jest FATALNE. I takie są tego skutki. Policjanci dostającynk o podejrzanym gościu, który jeździ Renault Scenic - em i w uniformie przypominającym policyjny zatrzymuje samochody. Namierzają podejrzanego, po czym - jakby nigdy nic - podchodzą i życzą dokumenty.. Tak powinno to wyglądać? Policjanci powinni wysiąść, z bronią gotową do użycia zajść z tyłu samochodu lewa - prawa i nakazać kierowcy wysiąść i położyć się na ziemii na brzuchu, po czym go skuć. Potem rozbroić. TO NIE BYŁA RUTYNOWA KONTROLA. Polska Policja powinna się uczyć od niemieckiej czy amerykańskiej. 23:01, 07.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

0 11

Za dużo filmów akcji - a to nie ameryka. Tu panują polskie przepisy i funkcjonariusze działają w oparciu o nie. Niestety taka jest smutna rzeczywistość. Wszyscy by chcieli żeby policjanci byli jak komandosi, szkoli się ich, a później tworzone są przepisy, które im wszystkiego zabraniają. Broń palna to ostateczność i za "dotknięcie" jej, czy wyciągnięcie policjant będzie się długo tłumaczył i to z różnym skutkiem - więc się boi jej nawet dotknąć.
Dlatego zanim komentujemy i każemy im być jak Chuck Norris pamietajmy, że jesteśmy tu, a nie w ameryce..
Mimo wszystko, te zdarzenie to ogromna tragedia 14:27, 08.05.2021


REKLAMA
0%