Zamknij

Takich ofert w pułtuskim PUP już dawno nie było!

05.10, 21.09.2022 .
Skomentuj Andrea Piacquadio
REKLAMA

Osoby bezrobotne, wiadomo powszechnie, że usilnie szukają pracy.

Z tą jednak u nas nie jest najlepiej - chociaż na chętnych w Pułtusku czeka obecnie 60 wolnych miejsc!

Poszukiwani są: pracownicy produkcji, murarze, cieśle, monterzy, zbrojarze, mechanicy. Pracę można znaleźć w kuchni (nawet indyjskiej!), przy sprzątaniu czy zostać opiekunem osób starszych.

Gdy jednak te oferty nie zadowolą bezrobotnych - mogą wziąć sprawy w swoje ręce i ... otworzyć swoją działalność gospodarczą.

Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku ma dla nich konkretne wsparcie finansowe.

Na pomoc może liczyć co najmniej kilkanaście osób.

  1. Składając "Wniosek o przyznanie jednorazowo środków Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej" 5 osób w wieku 18-29 lat może liczyć na dotację w wysokości 24000 złotych.
  2. Osoby w wieku 30 lat i więcej, które także mają pomysł na własną działalność gospodarczą - również mogą liczyć na 24 tys. złotych.
  3. Identyczna kwota (ale w sumie aż 888 000 zł) przeznaczona jest w formie "jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, w tym polegającej na prowadzeniu żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi lub polegającej na świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Tu ważna uwaga, aby w każdej z grup ubiegać się o wsparcie finansowe, wymagane są konkretne kryteria dotyczące m.in. czasu posiadania statusu bezrobotnego, wykształcenia czy osób z niepełnosprawnościami a nawet płci.

I warto pilnować terminów.

Czasu na zapoznanie się z warunkami i złożenie odpowiednich wniosków jest już niewiele: nabór trwa w dniach 27-29 września br.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%