Zamknij

Sport

Sport szkolny, wyczynowy i amatorski w powiecie pułtuskim. Mecze, turnieje i wyniki

Stoki, trasy i wyciągi narciarskie dostępne tylko w ramach sportu zawodowego

08:39, 27.12.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W nocy z poniedziałku na wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 r. będą obowiązywać m.in. ograniczenia w działalności hoteli i galerii handlowych.

Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych; infrastruktura będzie natomiast dostępna w ramach sportu zawodowego - poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia.

Rozporządzenie nie mówi wprost o zapowiadanym zamknięciu stoków narciarskich. Zapisano natomiast, że do 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców i inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego i organizowania współzawodnictwa bez udziału publiczności. W dziale 93.0 mieści się działalność związana z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, a także obsługa wyciągów narciarskich.

Resort zdrowia doprecyzował w odpowiedzi przesłanej PAP, że zgodnie z rozporządzeniem stoki, trasy i wyciągi narciarskie zostaną zamknięte. "Jakakolwiek infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego" - wyjaśniono.

Pod koniec listopada, po spotkaniu z branżą narciarską wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin powiedział, że "w tym sezonie chcemy, żeby stoki, wyciągi narciarskie były dostępne", przy zachowaniu określonych zasad sanitarnych. Te zasady to m.in. limit osób na stokach - jedna osoba na 100 metrów; w gondolach i na krzesełkach obok siebie nie mogą jeździć obce sobie osoby. O zamknięciu stoków od 28 grudnia do 17 stycznia poinformował w ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak mówił, nowe obostrzenia mają nas uchronić przed trzecią falą epidemii.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz