Zamknij

Drugie miejsce w województwie to duży wyczyn dla tak małej szkoły

07:15, 29.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 23 września dziewczęta rocznika 2010-12 ze szkoły w Winnicy uczestniczyły w Karczewie w wojewódzkim finale projektu "Ręczna na Orliku 2021", gdzie awansowaliśmy po wygraniu w czerwcu turnieju eliminacyjnego.

W finale wystąpiło pięć zespołów i graliśmy systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu pokonaliśmy koleżanki z Żuromina 9:3 by po chwili cieszyć się ze zwycięstwa 14:1 nad przeciwniczkami z Sierpca.

Kolejne dwa spotkania to już coraz większe wyzwanie.

Trzecia potyczka to rywalizacja z dziewczętami z Karczewa, który jest wiodącym ośrodkiem piłki ręcznej nie tylko w naszym województwie.

Ku wielkiej naszej radości pokonujemy gospodynie turnieju 12:2 i zostaje nam do rozegrania finał z zaprzyjaźnionym zespołem z Siedlec.

Od początku spotkania "gra się nam nie układała". Nic nam nie wychodziło, od gry w obronie po rzuty w ataku. Niestety taki jest sport i takie mecze również się zdarzają. Koleżanki z Siedlec wygrywają zasłużenie 8:5 i to one pojadą na ogólnopolski finał do Kielc.

Trzymamy kciuki za Ich występ.

Nasze dziewczęta są na siebie tak po sportowemu złe a to dobrze świadczy o Ich "sportowym charakterze". Drugie miejsce w województwie to duży wyczyn tak małej szkoły ale dziewczęta mają niedosyt. Już niedługo rusza liga i tam będziemy chcieli zrewanżować się koleżankom z Siedlec.

Dziękujemy Dyrektorowi naszej szkoły Panu Andrzejowi Zarębie za umożliwienie wyjazdu na finał.

Skład Winniczanek: Karolina Mączyńska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Sandra Andryszczyk, Kornelia Kazimierczak, Nikola Zaręba, Nikola Rakowska, Patrycja Kowalewska.

Opiekun: Tomasz Szeliga

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%