Zamknij

Uwaga kolekcjonerzy: można kupić Pułtusk

14:59, 04.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Dom Aukcyjny Rempex wystawił na sprzedaż pejzaż związany z naszym miastem.

Jest to dzieło Aleksandra Turka (ur. 1933 r.) a sygnowane datą 2012 rok. Obraz olejny, malowany na płótnie. "Pułtusk" można kupić za 5000 złotych.

Aleksander Turek: artysta - grafik i kolorysta. Uczeń wybitnego grafika Józefa Pakulskiego. W 1961 roku uzyskał dyplom u prof. Eugeniusza Eibischa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Społecznik i animator kultury artystycznej. W 1974 roku wyróżniony nagrodą rektora ASP za działalność pedagogiczną. W 1984 roku uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Obrazy Aleksandra Turka można znaleźć w zbiorach na całym świecie.Prace Profesora znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i Szczecinie, Muzeum Historycznego w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Płocku, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Pomorskim w Gdańsku, oraz w Boräs w Szwecji i w Barcelonie. Maluje martwe natury, kwiaty, akty i pejzaże. W swoich obrazach buduje własny, indywidualny świat. Pełne koloru prace przyciągają oczy niebanalnym połączeniem barw. Kultywuje tradycyjną szkołę malarską.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%