Zamknij

Pułtuszczanin układa litery we właściwej kolejności. I staje się znany

10:37, 11.05.2021 | J.K
Skomentuj Żródło: profil Facebook emilian.wojnowski
REKLAMA

Emilian Wojnowski, pułtuszczanin, przebojem - ale przede wszystkim własną pracą - rozpoczął wspinaczkę do literackiej sławy.

Emilian jest absolwentem naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi oraz Uniwersytetu SWPS - pierwszego prywatnego Uniwersytetu w Polsce. Tam w 2016 roku zdecydował się na filologię angielską z hiszpańskim rozszerzonym na specjalizacji translation studies.

A dlaczego pokazujemy naszego pułtuszczanina?

Nasz krajan właśnie zadebiutował za oceanem krótkim opowiadaniem pod tytułem „125, 135, 509”. Po angielsku można je przeczytać tutaj.  Co więcej, brytyjskie wydawnictwo Murderous Ink Press, specjalizujące się w tzw. Crime Fiction już kupiło prawa do ponownej publikacji tego opowiadania, tym razem papierowego i w formie ebooka.

Na swoim koncie literackim ma już wiele opublikowanych opowiadań. Najnowsze zostało wydrukowane w zbiorze kryminałów - Crimeucopia.

To kolejne opowiadanie Emiliana, wcześniejsze ukazały się w anglojęzycznej antologii "New Tales of Old", czyli cyklu opowiadań inspirowanych legendami. A jeszcze wcześniej, w antologii opowiadań z gatunku horroru o tematyce domu.

Pułtuszczanin nie ucieka od języka ojczystego. Niedługo zadebiutuje po polsku opowiadaniem „Ci, którzy na czterech chodzą” w antologii „Taki Dziki Zachód”.

NOTKA: Emilian Wojnowski pochodzi z innej planety, dlatego źle się czuje na Ziemi. Jest kilka rzeczy, które umie robić: jedną z nich jest układanie liter we właściwej kolejności (w kilku językach). Z wykształcenia filolog i tłumacz, z natury i wyglądu hobbit. Ciągle szuka spokoju, straconego czasu i książek. Emilian nigdy nie pił alkoholu, ale boi się przyszłości. Śledź Emiliana na Instagramie: @ emilian.milo

Emilian ma oczywiście swój profil facebookowy i blog, gdzie bliżej można śledzić najnowsze publikacje, poznać jego osiągnięcia, ale i zainteresowania.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OlaOla

2 0

Gratuluje sukcesów! 🥰 13:14, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jola00IJola00I

2 0

Brawo! 13:14, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%