Zamknij

Pułtuscy woprowcy otrzymali wsparcie

14:02, 09.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels
REKLAMA

Jedenaście mazowieckich jednostek ratownictwa wodnego otrzyma w sumie 500 tys. zł wsparcia od samorządu województwa.

Środki przeznaczone zostaną na utrzymanie gotowości ratowniczej i operacyjnej oraz prowadzenie działań ratowniczych. Umowy z przedstawicielami mazowieckich WOPR-ów podpisali marszałek Adam Struzik oraz radna województwa Anna Brzezińska.

Od 2016 roku samorząd województwa mazowieckiego współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza na obszarach wodnych i dofinansowuje m.in. nowy sprzęt ratowniczy i utrzymanie go w gotowości. Otrzymane środki jednostki mogą przeznaczyć także na zakup ubiorów i innego indywidualnego wyposażenia, paliwa, osprzętu, jego konserwację i naprawę, a także udział w specjalistycznych szkoleniach.

Niestety statystyki dotyczące utonięć nie wyglądają zbyt optymistycznie, co zauważa marszałek Adam Struzik. – Tylko w czasie zeszłorocznych wakacji w Polsce utopiło się aż 168 osób, z czego blisko 10 procent na terenie Mazowsza. Aby skutecznie nieść pomoc, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie i ciągłe doszkalanie. Dlatego w tym roku zwiększyliśmy środki finansowe na wsparcie mazowieckich ochotniczych jednostek ratownictwa wodnego przeznaczając na ten cel w sumie 500 tys. zł.

W tym gronie znalazło się Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%