Spotkanie to efekt partyjnej "mobilizacji", którą ogłosił kilka tygodni temu na konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pułtusk to już kolejne miasto odwiedzone przez Witek.
Na spotkanie, które trwało nieco ponad półtorej godziny, przybyli głównie lokalni sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z samorządowcami gmin kierowanych przez wójtów tego ugrupowania.
O Ukrainie: Jesteśmy wyjątkowym narodem, szkoda, że potrzeba było tak okrutnej wojny, żeby świat się o tym przekonał.
O Rosji: W miarę trwania wojny pojawiają się problemy, które musimy na gorąco rozwiązywać nie mając doświadczenia. Rząd PiS napotkał podczas swojej kadencji sytuację, z którą żaden inny się do tej pory nie mierzył.
O programach PiS:mimo pandemii i wojny rząd nie zrezygnował z żadnego ze swych programów: 500 plus, 13. i 14. emerytury, niższego wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, Funduszu Inwestycji Lokalnych, Funduszu Inwestycji Strategicznych, programu "Czyste powietrze", czy "Nasz prąd".
PiS robi, co może, żeby walczyć ze zjawiskiem inflacji to: "tarcze antyinflacyjne", obniżka VAT na paliwo i gaz, wsparciem dla gospodarstw domowych, które swoje domy ogrzewają węglem.
O inflacji: podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim nie jest receptą na walkę z inflacją, jest budowaniem inflacji.
O żywności: wzrost cen żywności to nie jest wyjątek polski, w innych krajach te ceny również rosną.
O bezrobociu: Polska jest drugim krajem europejskim pod względem niskiego poziomu bezrobocia. Polityka gospodarcza prowadzona przez PiS daje znakomite efekty.
O cenach paliw: ceny paliw w Polsce są najniższe w Europie.
O nowych stawkach podatkowych (pytanie z sali):propozycje wprowadzenia dodatkowych 40-proc. i 50-proc. stawek podatkowych dla osób najlepiej zarabiających może spowodować odpływ przedsiębiorców z Polski do innych państw UE.
monter05:11, 29.06.2022
Pani Witek proszę wziąć pensję w postaci najniższej krajowej plus premia powiedzmy 300brutto za brak absencji i wtedy się mądrzyć. Pan Kowalczyk ceny wszędzie rosną tak zgoda tylko przecież Polska może wykarmić siebie i Ukrainę. Pańskie słowa. Jesteśmy producentem żywności więc proszę działać a nie dyskutować i tłumaczyć.
Jaco09:15, 29.06.2022
Prezentując tak poważne stanowiska,szkoda,że takie ogólne ujęcie poważnych problemów.Wszyscy mają zaciskać pasa,jedynie spolki skarbu państwa mają zarabiać,a reszta za miskę ryżu?zero wstydu,jeszcze pokazywać się ludziom i takie bzdury mówić?może chociaż deszcz ochłodził te gorące głowy i zapał do bajdurzenia?
Pozostałe komentarze
monter12:30, 29.06.2022
Paliwo najtańsze w Europie ! Tylko ile tego paliwa może kupić przeciętny Czech, Niemiec a ile Polak ?Przepraszam Panie pośle przecież skąd mógł Pan wiedzieć jaki to wydatek skoro używa Pan karty na której paliwo za free nie ma końca. Wcale mnie to nie dziwi.?
Rozbawiony13:22, 29.06.2022
Strach otworzyć lodówkę, żeby nie wyskoczyła ta blondwłosa hostessa Kowalczyka od rozdawania pieniędzy pdatników.
Zatorzak14:43, 29.06.2022
Co z komputerami które tak w Zatorach tak szumnie obiecał Pinokio?
n07:52, 01.07.2022
Oo Pinokio nie dotrzymał słowa? Dobre. Nie znałem
won07:39, 01.07.2022
Co za populistyczne brednie śmieci pisowskich. Nieważne co mówią, ale co robią. Pensje rosną 3 razy wolniej niż inflacja, którą sami napędzają. Pogłębia to biedę. Podwyższanie wynagrodzeń napędza inflację? A może napędza ja setki działań rządu i NBP o których się nie chwalą? Pomijają wszystko co zepsuli. Rzygać mi się chce. Życzę im jak najgorzej. Chów Polaka biedaka. Polaka ma się cieszyć z miski ryżu ochłapów. Niech się pochwalą fenomenalnymi wynikami Orlenu. Ciekawe czemu przy tych "najtańszych paliwach w eu" Orlen zarabia najwięcej? Może dlatego że ma największe marże w Europie? Przekręt stulecia
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Spada zaufanie do policji i straży miejskiej
A kto im w ogóle ufa może z 5 % społeczenstwa.Oni nie są po to żeby nam pomagać tylko żeby karać.
Xxx
13:11, 2025-09-18
Nieuleczalna choroba? Kolejna pomoc w Pułtusku
Może wreszcie Szpital będzie mógł poprawić swoją opinię. Zwiększy się ilość pacjentów wypisanych po zakończonej terapii. Warto też zainwestować w cmentarz pomiędzy Szpitalem a kościołem, ewentualnie w małe krematorium na tyłach Szpitala - miejsca jest sporo. To dodatkowy dochód.
Tak nawiasem...
11:50, 2025-09-18
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
Wygonić samochodową gównażerie z rynku😡
Sorenty
07:39, 2025-09-18
Uwaga mieszkańcy! Zaskakująca decyzja organizatorów
nad Rynkiem!
Olka
19:21, 2025-09-17