Zamknij

Będą dwie nowe drogi w powiecie pułtuskim

15.19, 18.11.2022 . Aktualizacja: 15.20, 18.11.2022
Skomentuj [Canva] Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Ponad 19 mln zł w ramach PROW 2014-2020 trafiło do jedenastu gmin i powiatów z regionu płockiego, ciechanowskiego i ostrołęckiego na przebudowy oraz budowy dróg gminnych i powiatowych.

Umowy z beneficjentami podpisał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. 

To już ostatnie z umów podpisywanych z unijnej perspektywy finansowej 2014-2020. W ramach PROW 2014-2020 w tym roku dofinansowane zostały 62 projekty dotyczące wsparcia na remonty i budowę dróg gminnych z czego 11 z subregionu płockiego, ciechanowskiego i ostrołęckiego.

Inwestycje drogowe są bardzo kosztowne – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. – Wszyscy doskonale wiemy, że budowa infrastruktury drogowej jest potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców, ale niestety bardzo kosztowna. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów często nie wystarczają. Dlatego pomagamy. Wyremontowane drogi to duże usprawnienie komunikacyjne dla mieszkańców szczególnie tych mniejszych miejscowości, którzy codziennie dojeżdżają do pracy, szkoły czy sklepu. A nam przecież zależy na ciągłym podnoszeniu komfortu ich życia. Mam nadzieję, że nowa perspektywa przyniesie nam nowe możliwości, na które czekamy już z niecierpliwością.

Dofinansowanie trafi m.in. do dwóch gmin powiatu pułtuskiego.

Gmina Pokrzywnica już niebawem przebuduje drogę gminną (ul. Ogrodowej) w miejscowości Pokrzywnica. Dzięki temu poprawie ulegną warunki i jakość życia mieszkańców wsi. Samorząd województwa na ten cel przeznaczył 763,5 tys. zł z UE. 

Gmina Pułtusk otrzymała wsparcie na przebudowę drogi w miejscowości Gnojno. Inwestycja poprawi stan i podniesie standard drogi. Do gminy trafiło dofinansowanie w wysokości ponad 1,1 mln zł.

Portal

wpu24.pl

Napisał o tym

pierwszy

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TexasTexas

0 0

Czy ma ktoś info kiedy droga Pułtusk - Psary ? Po polepionych dziurach widać, że na razie nic nie będzie tu robione. Droga wymaga modernizacji. 09:26, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%