Zamknij

Zwiększają bezpieczeństwo pacjenta w szpitalu Gajda Med

16:17, 20.11.2020 | J.K
Skomentuj Fot. profil facebook Grupy
REKLAMA

Jak informuje pułtuska Grupa Medyczna Gajda Med "do końca grudnia 2020 r. zostanie dostarczony do Szpitala Powiatowego Gajda - Med nowy RTG firmy SAMSUNG ELECTRONICS CO. LTD. model GM 85".

Wartość sprzętu wynosi ok. 370 tysięcy PLN. Inwestycja była możliwa dzięki złożeniu przez spółkę projektu do Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach zadania pn.: "Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”. Szpital już podpisał z Samorządem Województwa Mazowieckiego umowę sfinansowania inwestycji.

Pacjenci już w grudniu będą mieli możliwość skorzystania z nowoczesnego cyfrowego aparatu RTG. Dużym atutem urządzenia jest bieżący dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Możliwość uchwycenia większej części ciała, niż obszar detektora. Lekarz będzie mógł uzyskać np. obraz całego kręgosłupa pacjenta. Zapewnia nie tylko wysoką jakość obrazu, ale także większe bezpieczeństwo pacjenta podczas badania (redukuje dawkę promieniowania).

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

gajdowagajdowa

0 0

370tys to gajda wziął więcej łapówek w życiu n
16:54, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plpl

0 0

tam się nie bierze łapówek, tylko gratyfikacje za poświęcony czas 21:32, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz