Zamknij

Samorząd Mazowsza doposaży wiejską szkołę

14:06, 20.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną w szkołach 18 z subregionu ciechanowskiego sfinansuje Samorząd Mazowsza.

To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego wartość w tym roku wynosi blisko 22 mln zł.

– Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny – czy dzieci wrócą do tradycyjnej nauki stacjonarnej czy będzie to system hybrydowy. Dlatego chcemy, aby szkoły na Mazowszu były przygotowane na każdą sytuację. Jest to możliwe dzięki środkom unijnym w ramach naszego regionalnego programu operacyjnego. W tym roku na zakup sprzętu komputerowego dla 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

W naszym powiecie wsparcie otrzyma Szkoła Filialna w Gródku Rządowym w Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%