Zamknij
POLECAMY

Kochani mieszkańcy Pułtuska! Czeka nas komunikacyjna apokalipsa

14:48, 04.10.2021 Aktualizacja: 18:31, 04.10.2021
Skomentuj Za dwa tygodnie ruch w Pułtusku będzie maksymalnie utrudniony Za dwa tygodnie ruch w Pułtusku będzie maksymalnie utrudniony

To nie jest żart. Około 15 października zacznie się rozbiórka ronda Prezydenta Kaczyńskiego i wówczas zaczną się PRAWDZIWE komunikacyjne problemy.

Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego do połowy października chce zakończyć budowę nowego pasa drogowego od stacji Lotos przy moście wyszkowskim, a po zjazd do Vendo Parku.

Wówczas rozpocznie się Drogowy Armgeddon.

Rondo musi zostać rozebrane i rozpoczną się prace przy jego przesunięciu i budowie 6 metrów dalej, w kierunku mostu. Rondo pozostanie tej samej wielkości.

Przesunięcie ronda da możliwość budowy kolejnego, dodatkowego pasa ruchu dla wyjeżdżających z Pułtuska w kierunku Warszawy - bez jazdy rondem. Obok niego pozostanie (lekko przesunięty) "przyrondowy" pas ruchu dla jadących tylko w kierunku Wyszkowa. Będzie jeszcze jedna jezdnia - droga komunikacyjna dla mieszkańców ul. Warszawskiej/Daszyńskiego.

Ruch od Wyszkowa w kierunku Pułtuska odbywać się ma właśnie kończącą się nową jezdnią.

W okolicy Komendy PSP i przy przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej, zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna sterująca ruchem naprzemiennym: dla jadących z i do Pułtuska.

Dodajmy do tego jeszcze jedno utrudnienie: nie będzie bezpośredniego wjazdu wokół ronda od Wyszkowa w kierunku Warszawy.Chcąc wyjechać więc w kierunku Warszawy trzeba będzie przejechać ul. Daszyńskiego i np. przez rondo Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego (przy Banku Spółdzielczym, zawrócić na 3 Maja w kierunku Daszyńskiego. A tam czekać nas będzie... ruch naprzemienny z sygnalizacją świetlną po "starej" jezdni obecnie przylegającej do ronda Prezydenta Kaczyńskiego.

Tu dodajmy, że właśnie tiry z zezwoleniem na ruch lokalny chcąc pojechać w kierunku Warszawy, będą musiały zawracać na rondzie przy Banku i... nie daj Boże, aby wymyślili sobie objazd Tysiąclecia.

Bezkolizyjny ruch od Warszawy będzie nadal możliwy, ale tylko w kierunku Wyszkowa!

Tu samochody będą też jeździły nowym, szerszym prawoskrętem.

W kierunku z i do Warszawy jechać będziemy obok ronda naprzemiennie, przy sygnalizacji świetlnej.

Oczywiście pułtuszczanie będą szukać objazdów i szybszej drogi, ale pozostanie im jedynie jazda Wojska Polskiego i Tysiąclecia, aż do Jana Pawła II i np. Nasielską do wjazdu na Warszawską. Lub przez Mickiewicza w kierunku Kolejowej i Jana Pawła II do ulicy Warszawskiej.

 

Pracownicy mińskiego PBDiM zdają sobie sprawę, że nie są to dla nas najlepsze informacje.

Chcąc rozładować i zmniejszyć ruch, przed Pułtuskiem pojawią się tablice informacyjne o zakazie ruchu tranzytowego dla tzw. tirów przez miasto (dostawy tirami do Pułtuska będą możliwe).

Ale aby ten zakaz był przestrzegany potrzebować będziemy wymuszenia egzekwowania drogowych obostrzeń.

Jak długo będziemy się męczyć?

Z każdym tygodniem powinno być lepiej. Budowa każdego nowego odcinka dróg powodować ma upłynnianie ruchu coraz szerszymi pasami. Ale do połowy grudnia musimy jakoś wytrzymać...

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

JacoJaco

0 1

Po co telepac sie przez zakorkowany Pultusk?Na rondzie w Rozanie kreci sie na Ostrow,a pozniej 8 do Wyszkowa->Warszawa.Nobel dla tego kto projektowal altualne rondo,brawo dla architekta!!!Jezdzil chyba tylko chulajnoga.

21:25, 04.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirmiłMirmił

0 0

A nie można po prostu zrobić w końcu tej obwodnicy? Wtedy wszystkie problemy się skończą... Czy w ogóle ktoś jeszcze wierzy w tą obwodnicę Pułdupska?

13:59, 06.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

montermonter

0 0

Jeśli ktoś może minąć Pułtusk - nie ma problemu można jechać przez Wyszków (obwodnica S8). Takie info pewnie też będą z alternatywną drogą. Najważniejsze to poprawne oznakowanie.

18:23, 06.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%