Zamknij

Drogowcy nie rezygnują z kolejnej obwodnicy

13:00, 08.10.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels
REKLAMA

Pułtusk i mieszkańcy powiatu pułtuskiego mogą osobiście odczuć skutki realizacji planowanej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW) i drogi ekspresowej S10 od autostrady A1 do Obwodnicy.

Obwodnica to około 400 kilometrowy projekt budowy "od podstaw" wielkiego "kręgu" drogowego wokół Warszawy z dwoma, trzypasmowymi jezdniami.

Dla bezpiecznej i komfortowej obsługi komunikacyjnej potrzebna jest budowa dużej obwodnicy (OAW), która przejmie ruch tranzytowy na wszystkich kierunkach wokół Stolicy- informuje GDDKiA.

Według planów, jej północy odcinek może przebiegać po południowej granicy powiatu pułtuskiego, lub tuż poza nią: od Radzymina przez Somiankę  okolice Serocka - na styku z powiatem pułtuskim? -, Nasielska i Jońca w kierunku Płońska.

Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza ogłosić  przetargi na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla S10 oraz zachodniej części OAW łącząc S7 w okolicy Płońska i okolicy Grójca.

Kolejny etap prac projektowych, czyli Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), będzie mogła rozpocząć po zapewnieniu finansowania i wyborze wykonawców dokumentacji.

-Przewidujemy etapowe zlecanie poszczególnych odcinków, a w pierwszej kolejności ogłosimy przetargi na opracowanie STEŚ dla S10 oraz zachodniej części OAW łącząc S7 w okolicy Płońska i okolicy Grójca. Projektanci przedstawią możliwe warianty przebiegu drogi we wskazanym, optymalnym korytarzu - czytamy w komunikacie.

Dla pozostałej części OAW, przebiegającej na wschód od S7 - w naszym sąsiedztwie i sąsiedztwie Zalewu Zegrzyńskiego oraz Mazowieckiego Parku Krajobrazowego - GDDKiA zamierza przeanalizować ponownie istniejące korytarze i Obwodnica uwarunkowania sieciowe. Jak wyjaśniono, jest to odpowiedź na zgłoszone przez mieszkańców i samorządy głosy dotyczące wskazanego korytarza. 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%