Zamknij

IMiGW właśnie wydał alert dla naszego regionu!

17:23, 25.11.2021 | IMiGW
Skomentuj Zdjęcie autorstwa Iryna Kostsenich z Pexels
REKLAMA

W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, zrobi się też chłodniej.

Uwaga, warunki na drogach mogą być trudne, będzie ślisko.

Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu.

Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie.

Miejscami będą one intensywne, lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

W sobotę opady odsuną się nad północny wschód kraju, miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna od -2°C do 2°C, natomiast temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, jedynie w niedzielę na wschodzie kraju do 6°C.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem znacząco utrudniać będą warunki na drogach i chodnikach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek miejscami topniejący śnieg może zamarzać, i nawierzchnie dróg i chodników będą śliskie.

Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu.

PROGNOZA DLA MAZOWSZA:

od 19:30 25.11.2021 do 19:30 26.11.2021 (czwartek/piątek) 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. 

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na południu, wschodzie i w centrum województwa, opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

27.11.2021 (piątek/sobota) 

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm. Przy opadach śniegu ograniczenie widzialności do 500m. Temperatura minimalna około 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. 

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

27/28 - 28.11 (sobota/niedziela - niedziela)

Zachmurzenie duże, w nocy okresami umiarkowane. Okresami opady: na północy i zachodzie opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie i południu opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura maksymalna od 2°C na zachodzie do 7°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

28/29 - 29.11 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)

Zachmurzenie przeważnie duże. Możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

29/30 - 30.11 (poniedziałek/wtorek - wtorek)

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

30.11/01.12 - 01.12 (wtorek/środa - środa)

Zachmurzenie duże. Okresami opady: początkowo śniegu, później stopniowo przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

01/02 - 02.12 (środa/czwartek - czwartek)

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

(IMiGW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%