Wypadki drogowe i zdarzenia w Pułtusku, kronika strażacka Pułtuska i powiatu pułtuskiego. - wpu24.pl

Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

Motocykliści: bez uprawnień i za szybko

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku 15:49, 29.06.2020 Aktualizacja: 22:52, 24.10.2025
Skomentuj Motocykliści: bez uprawnień i za szybko

Sprzyjające warunki pogodowe powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy niechronieni użytkownicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, a ich brawurowa jazda kończy się mandatem. Tak było wczoraj kiedy policjanci „drogówki” uniemożliwili dalszą podróż nierozsądnym motocyklistom.

Nadmierna prędkość jako jeden z czynników będących najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych wynikać może z braku wyobraźni kierującego. W przypadku rażącego przekroczenia prędkości drastycznie zmniejszamy czas, jaki mamy na reakcję` i odległość jakiej potrzebujemy, aby się zatrzymać, niwelujemy tym samym możliwość uniknięcia zdarzenia licząc na łut szczęścia. Szczególnie niebezpieczne jest takie zachowanie w terenie zabudowanym. Tu z różnych posesji mogą wyjeżdżać pojazdy czy wyjść piesi. Dlatego funkcjonariusze w takich miejscach regularnie kontrolują prędkość kierowców.

Wczoraj policjanci Ruchu Drogowego, za pomocą ręcznych mierników, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący. W rezultacie, w Przemiarowie, zatrzymali kierowcę Yamahy. 21-latek przez obszar zabudowany jechał prawie 70 km/h szybciej niż jest to dopuszczalne. Wynik pomiaru to 119 km/h na ograniczeniu do 50. Okazało się, że amator jazdy motocyklem nie posiada uprawnień wymaganych dla tego rodzaju pojazdu, a więc kategorii A. Został ukarany mandatem w kwocie 700 zł. Blankiet prawa jazdy został zatrzymany a motocykl, którym poruszał się kierujący odholowany na strzeżony parking.

Konsekwencje jazdy jednośledem, bez uprawnień  odczuł - również wczoraj – 23 letni mieszkaniec gminy Gzy. Kierowca Yamahy został zatrzymany w Sulnikowie. Policjanci zastosowali wobec niego grzywnę w drodze mandatu karnego i przypomnieli, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

(podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Na tej mapie Pułtuska nie znajdziesz

Na tej mapie Pułtusk powinien być wyróżniony szczególną, indywidualną barwą. Co urząd, co spółka, cokolwiek z gminą lub powiatem związane - wszędzie krewni, dzieci, wnuki, synowe, zięciowie, ciotki, pociotki, wujkowie etc. etc. etc. A gdy tych brakuje - znajomi króliczka, gdy tylko nadarzy się okazja. Pajęczyna kumoterskich powiązań rodzinno-partyjniackich. Ostatnia próba nowego, zmasowanego desantu znajomych innego króliczka, była za czasów Pani Komisarzycy z PO. Swoją drogą ciekawe, jak bez gminnej kasy wiedzie się teraz niektórym tuzom tamtych czasów, np. Pani Komisarz, Panu (pseudo) Sekretarzowi Miasta, Panu Kierownikowi od promocji miasta? Wtedy wszędzie, gdy coś się w mieście działo lub dziać miało, pełno ich było, za to teraz ani widu, ani słychu. A Pani Prezes PWiK, wybitna specjalistka od seksu, obecnie w której gminie uzdrawia wodociągi? Ktoś widział, słyszał, wie?

Puł Tusk

15:05, 2026-03-24

Pułtusk – Psary: rusza asfaltowanie!

Ciekawe czy łuki są tak wyprofilowane żeby nie było już tam wypadków, bo to chyba równie ważne co sama wymiana nawierzchni

Ktoś

13:28, 2026-03-24

Pułtusk – Psary: rusza asfaltowanie!

Z niecierpliwością czekamy na II etap przebudowy tego odcinka czyli budowę wzdłuż drogi ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i zachęci do korzystania z tej trasy. Takie rozwiązanie może być początkiem budowy nowych odcinków dróg rowerowych na Popławach np. wzdłuż ul Tartacznej. Wizja całkiem realna. Pozdrawiam 😉

Texas

13:19, 2026-03-24

17.latek zatrzymany na terenie szkoły z narkotykami

Tymczasem pacjenci konopii medycznych, nabombieni pracują obok Was dzień w dzień i zodyn z was nie ma pojecia

Tereska

13:18, 2026-03-24

0%