Zamknij

Sprawcy tej kradzieży grozi do 5 lat więzienia

20:12, 30.07.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie poglądowe; pixabay.com
REKLAMA

W wyniku policyjnych ustaleń, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy odzyskali skradziony rower.

W środę około godziny 15 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed klatki schodowej jednego z bloków na terenie Pułtuska.

Jak ustalono, 37-letni właściciel jednośladu, po powrocie z pracy zauważył, że roweru nie było w miejscu gdzie go pozostawił i o wszystkim zawiadomił Policję. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na kwotę 1000 złotych.

Duże zaangażowanie policjantów połączone z dobrym rozpoznaniem terenu pozwoliło na ustalenie 21-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego podejrzewanego o kradzież roweru.

Policjanci odzyskali jednoślad, który po wykonanych czynnościach zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Przypominamy:

Sezon rowerowy trwa, rower to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Policjanci pracują nad sprawami kradzieży rowerów i zatrzymują sprawców tych przestępstw. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik - nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Jak pokazuje doświadczenie, zjawisko to można w znacznym stopniu ograniczyć, pamiętając m.in. o tym, że okazja czyni złodzieja. Rowery kradzione są w przeróżny sposób: z klatek schodowych, sprzed sklepów, hal garażowych, domów czy z piwnic.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%