Zamknij

Samochodem pojedzie dopiero po Trzech Króli...

11:59, 11.10.2021 | J.K
Skomentuj 18-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się z prędkością 110 km/h
REKLAMA

Mieszkaniec powiatu pułtuskiego przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał odpocząć od jazdy samochodem.

Taki stan rzeczy zawdzięcza lekceważeniu przepisów ruchu drogowego.

Przy ograniczeniu do 50 km/h mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie.

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci drogówki, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu wyszkowskiego.

W niedzielę po godzinie 20 na celowniku ręcznego miernika prędkości policjantów wyszkowskiego ruchu drogowego znalazł się pędzący przez obszar zabudowany opel. 18-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się z prędkością 110 km/h na tzw. pięćdziesiątce.

Młody kierowca natychmiast został zatrzymana do kontroli drogowej.  

18-latek został ukarany mandatem karnym, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych  pierwsze 10 punktów karnych. Młody mężczyzna będzie musiał na najbliższe 3 miesiące zamienić również środek transportu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto gdy kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Szanujmy swoje zdobyte często z wielkim trudem prawo jazdy i przestrzegajmy obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

kom. Damian Wroczyński

[ZT]7943[/ZT]

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%