Zamknij

Motocykliści: bez uprawnień i za szybko

15:49, 29.06.2020 | podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku
Skomentuj
REKLAMA

Sprzyjające warunki pogodowe powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy niechronieni użytkownicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, a ich brawurowa jazda kończy się mandatem. Tak było wczoraj kiedy policjanci „drogówki” uniemożliwili dalszą podróż nierozsądnym motocyklistom.

Nadmierna prędkość jako jeden z czynników będących najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych wynikać może z braku wyobraźni kierującego. W przypadku rażącego przekroczenia prędkości drastycznie zmniejszamy czas, jaki mamy na reakcję` i odległość jakiej potrzebujemy, aby się zatrzymać, niwelujemy tym samym możliwość uniknięcia zdarzenia licząc na łut szczęścia. Szczególnie niebezpieczne jest takie zachowanie w terenie zabudowanym. Tu z różnych posesji mogą wyjeżdżać pojazdy czy wyjść piesi. Dlatego funkcjonariusze w takich miejscach regularnie kontrolują prędkość kierowców.

Wczoraj policjanci Ruchu Drogowego, za pomocą ręcznych mierników, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący. W rezultacie, w Przemiarowie, zatrzymali kierowcę Yamahy. 21-latek przez obszar zabudowany jechał prawie 70 km/h szybciej niż jest to dopuszczalne. Wynik pomiaru to 119 km/h na ograniczeniu do 50. Okazało się, że amator jazdy motocyklem nie posiada uprawnień wymaganych dla tego rodzaju pojazdu, a więc kategorii A. Został ukarany mandatem w kwocie 700 zł. Blankiet prawa jazdy został zatrzymany a motocykl, którym poruszał się kierujący odholowany na strzeżony parking.

Konsekwencje jazdy jednośledem, bez uprawnień  odczuł - również wczoraj – 23 letni mieszkaniec gminy Gzy. Kierowca Yamahy został zatrzymany w Sulnikowie. Policjanci zastosowali wobec niego grzywnę w drodze mandatu karnego i przypomnieli, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze dają gwarancję bezpiecznego podróżowania.

(podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz