Zamknij

Dwie, brawurowe kobiety

14:45, 30.07.2020 | podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku
Skomentuj
REKLAMA

Na drodze nie ma miejsca na nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. Kolejne osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Przypominamy - nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Tylko wczoraj funkcjonariusze z pułtuskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Do wykroczeń doszło w Głodowie. Sprawcy - tym razem dwie kobiety - musiały ponieść konsekwencje brawurowej jazdy.

Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

(podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz